Дніпропетровська область
Фото: Wikimapia.org
Верховна Рада України не підтримала постанову про направлення на розгляд до Конституційного суду рішення про перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

Відповідне рішення підтримало 207 депутатів, для ухвалення рішення необхідно набрати щонайменше 226 голосів.

Тепер, для перейменування Дніпропетровської області, депутати мають внести нову постанову.

На відміну від перейменування міст, сіл та районів, перейменування областей потребує внесення змін до Конституції України. Тому процес перейменування областей займає набагато більше часу.

Також Рада підтримала перейменування Кіровоградської області в Кропивницьку.

Також парламент перейменував Кіровоградський район Кіровоградської області на Кропивницький.

Наприкінці червня 2018 Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав пропозицію перейменувати Дніпропетровську область у Січеславську, а Кіровоградську — у Кропивницьку. 

14 липня 2016 року Верховна Рада перейменувала місто Кіровоград на Кропивницький. Також Рада перейменувала Дніпропетровськ на Дніпро. Перейменування міст відбулося у межах декомунізації. 

9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію, які забороняють радянську символіку і засуджують комуністичний режим. 

У межах декомунізації були перейменовані всі вулиці і населені пункти, назви яких пов'язані з комуністичним режимом, також були демонтовані пам'ятники тоталітарної епохи.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile