Життя

Рада направила до Конституційного суду рішення про перейменування Кіровоградської області

Громадське
Життя/Рада направила до Конституційного суду рішення про перейменування Кіровоградської області
Зберегти
Вигляд
Верховна Рада України ухвалила постанову про перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку та направили це рішення на розгляд до Конституційного суду.

За відповідне рішення проголосувало 239 депутатів.

На відміну від перейменування міст, сіл та районів, перейменування областей потребує внесення змін до Конституції України. Тому процес перейменування областей займає набагато більше часу.

Тепер рішення про перейменування області має затвердити Конституційний суд України.

Також парламент перейменував Кіровоградський район Кіровоградської області на Кропивницький.

Наприкінці червня 2018 Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав пропозицію перейменувати Дніпропетровську область у Січеславську, а Кіровоградську — у Кропивницьку. 

14 липня 2016 року Верховна Рада перейменувала місто Кіровоград на Кропивницький. Також Рада перейменувала Дніпропетровськ на Дніпро. Перейменування міст відбулося у межах декомунізації. 

9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію, які забороняють радянську символіку і засуджують комуністичний режим. 

У межах декомунізації були перейменовані всі вулиці і населені пункти, назви яких пов'язані з комуністичним режимом, також були демонтовані пам'ятники тоталітарної епохи.

Пов`язані новини