УКРАЇНА

Зустріч Порошенка з Трампом: головні цитати

22 червня, 2017 12:38
УКРАЇНА/Зустріч Порошенка з Трампом: головні цитати
Зберегти
Вигляд
lead
Президент України Петро Порошенко вперше зустрівся з американським лідером Дональдом Трампом.

Президент України Петро Порошенко вперше зустрівся з американським лідером Дональдом Трампом. Переговори відбувались в Білому домі. 

Як передавали кореспонденти пулу Білого дому, вітаючи в Овальному кабінеті президента Порошенка, Трамп заявив, що для нього «велика честь» зустрітися з українським лідером. За словами президента США, Україна – «це місце, до справ якого ми всі дуже сильно залучені».

Зі свого боку, Порошенко під час брифінгу після зустрічі заявив, що лідери обговорили питання реформ, зокрема, в енергетичному секторі, військово-технічний напрямок, економічну співпрацю. Окремою темою були питання щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

Громадське зробило добірку головних цитат президента України, сказаних за підсумками зустрічі зі своїм американським колегою.

► Я повністю задоволений переговорами. Дякую за дуже тверду позицію щодо підтримки нашої держави. Я бачу в США стійкого і надійного партнера України.

► Окремо було відзначено нашу співпрацю у військово-технічному напрямку. Ми більш детально зараз будемо обговорювати це з міністром оборони Сполучених Штатів, однак президент Трамп дав чіткі доручення для того, щоб ми розширили нашу співпрацю.

► Я передав віце-президенту лист від родичів заручників, які перебувають в тюрмах незаконно на окупованих територіях (Донбасу – ред.) і в Росії, і ми отримали запевнення в тих зусиллях, яких докладе адміністрація США в допомозі українцям повернути наших хлопців і дівчат додому.

► Я не бачу в цьому (зміні Мінського формату – ред.) необхідності. США є нашим партнером. Ми дуже зацікавлені в залученні Сполучених Штатів до активного процесу. І сьогоднішня  зустріч підтверджує важливість України для Сполучених Штатів.

► Ми детально обговорили, які кроки будуть зараз зроблені (щодо імплементації мінських домовленостей – ред.) напередодні візиту президента Трампа до Європи.

► Ми на сьогоднішній день розробляємо законопроект (реінтеграції Донбасу – ред.). І я хотів би наголосити на тому, що будуть громадські обговорення. Мають бути враховані більшість точок зору, і, безумовно, будуть представлені нашим іноземним партнерам.

► Під час зустрічі з президентом США я отримав чітке підтвердження, що санкції з Росії не будуть зніматись до тих пір, поки не буде повернуто Крим та не припиниться російська агресія проти України. На сьогоднішній день США ухвалюють додаткові санкції практично кожного дня. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ про «новий план» держсекретаря США Рекса Тіллерсона, який сьогодні задає тон у питаннях Росії та України: Порошенко в Білому домі: візит, на який прийде Трамп. 

А також про концепцію закону про деокупацію Донбасу, яку представив Олександр Турчинов.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини