Слідство у справі про начебто незаконне призначення першого заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка, де фігурує п'ятий президент і чинний депутат Петро Порошенко, вже завершене. Хоча раніше повідомлялося, що його продовжили до 10 жовтня.

Про це в коментарі «Українській правді» повідомив адвокат Порошенка Ілля Новиков.

«Пані Ірина Венедіктова, генеральна прокурорка, підписала сьогодні і нам вручили о 14:28 документ про закінчення досудового розслідування», — зазначив він.

Завершення слідства також означає, що п’ятому президенту вже не обиратимуть запобіжний захід. Про це оголосив прокурор під час слухання справи в Печерському суді Києва, передає «УП».

hromadske намагалося зв’язатися з Офісом генеральної прокурорки, аби отримати підтвердження цієї інформації, однак відповідь отримати не вдалося.

Раніше, нагадаємо, повідомлялося, що суд продовжив до 10 жовтня терміни розслідування у справі Семочка, де фігурує Порошенко. Прокуратура просила відпустити Порошенка під особисте зобов'язання.

Нагадаємо, 10 червня Державне бюро розслідувань вручило підозру Порошенку у справі про призначення заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка. Сталося це тоді, коли він прийшов на допит у ДБР.

Натомість представник Офісу генпрокурора, який не представився, хотів вручити підозру. Порошенко та його захисники називають такі дії незаконними, посилаючись на те, що повідомляти про підозру депутату має генеральний прокурор.

А ось генеральна прокурорка Венедіктова переконує, що вона має всі законні підстави доручити іншим прокурорам здійснити письмове повідомлення про підозру. За її словами, це передбачено частиною 2 статті 481 Кримінального процесуального кодексу.

18 червня Петру Порошенку мали обирати запобіжний захід. Прокуратура спершу просила про арешт з правом застави у 10 млн грн, а потім — особисте зобов'язання. Згодом засідання суду перенесли на 1 липня, а потім зробили перерву до 8 липня.

Поділитись: