Керівник слідчої групи Держбюро розслідувань Олег Корецький заявив, що на нього чинили тиск «харківські» з метою порушення кримінальних справ проти п’ятого президента, чинного депутата Петра Порошенка.

ОНОВЛЕНО (20:03): У попередній версії новини некоректно вказувалося, що на Корецького чинила тиск безпосередньо Ірина Венедіктова. Насправді ж Корецький заявив, що тиск на нього здійснювали «харківські», не уточнивши, кого саме він мав на увазі. Просимо вибачення за помилку.

Про це Корецький заявив у відеозверненні, яке оприлюднив адвокат Порошенка Ілля Новиков.

«Коли ти спочатку розслідуєш все нормально, по закону, а потім приходять ці люди якісь незрозумілі, "харківські", починають давати незрозумілі вказівки. Ти їм кажеш: "Немає складу злочину. Нема! Давайте будемо приймати законні рішення". А вони кажуть, що ти "уході", бо для тебе немає місця», — каже Корецький на відео.

Він також додав, що готовий вийти з публічною заявою про тиск до ЗМІ. Корецький не назвав конкретних людей, яких він звинувачує в тиску. Водночас зауважимо, що колишня виконувачка обов'язків керівника ДБР Ірина Венедіктова з Харкова.

Своєю чергою, Новіков повідомив, що одна зі справ проти Порошенка — щодо начебто відмивання 300 мільйонів доларів унаслідок продажу свого заводу «Кузня на Рибальському» Сергієві Тігіпку — закрита за відсутністю складу злочину. Фото рішення Новіков виклав у Facebook.

hromadske звернулося по коментар до прессекретарки Ірини Венедіктової Наталі Питель. Вона відповіла, що не вповноважена коментувати заяви Корецького.

Раніше сам Порошенко заявляв, що проти нього розслідують 24 кримінальні провадження (тепер уже на одне менше), і нібито за ними стоїть Офіс президента.

Нагадаємо, що сьогодні, 8 липня, Печерський районний суд Києва продовжив до 10 жовтня терміни розслідування у справі про начебто незаконне призначення першого заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка, де фігурує Петро Порошенко.

Поділитись: