Посадовець КМДА Ткачук, який фігурує у справі про укриття, отримав ще одну підозру — про розтрату

Директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА повідомили ще одну підозру
Директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА повідомили ще одну підозруПоліція Києва

Директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роману Ткачуку оголосили про підозру в розтраті майже 2 млн гривень на закупівлі генераторів. До цього йому вручили підозру про службову недбалість у справі про загибель людей біля зачиненого укриття.

Про це повідомляють Київська міська прокуратура та поліція Києва.

За даними слідства, 11 листопада 2022 року посадовець уклав із товариством договір на закупівлю мініелектростанцій на понад 28,6 млн гривень для оснащення пунктів обігріву на території столиці.

Постановою уряду від 9 листопада 2022-го за ці товари можна було не платити ПДВ та ввізне мито під час ввезення на митну територію України. Попри це, департамент КМДА перерахував суму із включеним у платіж ПДВ, чим, за даними слідства, спричинив шкоду Департаменту на суму 1,8 млн гривень.

Так, Роману Ткачуку повідомили про підозру в розтраті бюджетних коштів в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 191 КК України). Ця стаття передбачає від 7 до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Директор Департаменту муніципальної безпеки Роман ТкачукКМДА

Що передувало?

20 червня Роману Ткачуку повідомили про підозру у справі про загибель людей біля зачиненого укриття в Києві. Правоохоронці заявили, що Ткачук був на посаді директора Департаменту муніципальної безпеки КМДА з 2018 року й несе персональну відповідальність за організацію та результати роботи цього підрозділу з реалізації державної політики у сфері цивільного захисту на території міста Києва.

За даними слідства, на онлайн-карті укриттів Києва були дані про захисні споруди, які були фактично відсутні або не пристосовані для використання, про що навіть складені акти підрозділами рятувальників у Києві. А з 24 лютого 2022-го до 1 червня 2023 року на адресу очолюваного Ткачуком Департаменту надійшло понад 400 скарг громадян, а також звернення голів РДА щодо замкнених чи непридатних укриттів. А втім, вони були залишені без належного реагування, вказують слідчі.

За цією справою Ткачуку повідомили про підозру за статтею про службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки.

21 червня Голосіївський райсуд Києва відправив Ткачука під цілодобовий домашній арешт із носінням електронного браслета.

Міський голова Києва Віталій Кличко каже, що Ткачук просив обрати інший запобіжний захід, який дозволяв би йому виконувати службові обов'язки та від'їжджати на місця ліквідації надзвичайних ситуацій, але суд відхилив його прохання.