Справа про укриття: директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА призначили домашній арешт

Директор Департаменту муніципальної безпеки Роман Ткачук
Директор Департаменту муніципальної безпеки Роман ТкачукКМДА

Голосіївський райсуд Києва відправив під домашній арешт директора Департаменту муніципальної безпеки Київської міської державної адміністрації Романа Ткачука. Йому оголосили підозру у справі про загибель людей біля закритого укриття.

Про це повідомляє «Ґрати».

Доповнено о 17:00. Міський голова Києва Віталій Кличко уточнив, що Ткачуку призначили цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслета. Кличко каже, що Ткачук просив обрати інший запобіжний захід, що дозволяв би йому виконувати службові обовязки та від'їжджати на місця ліквідації надзвичайних ситуацій, але суд відхилив його прохання.

Роману Ткачуку повідомили про підозру 20 червня. Слідчі встановили, що укриття в Деснянському районі Києва, біля якого загинули три людини, є фактично єдиною захисною спорудою поруч із будинками, де мешкали загиблі та травмовані під час російської атаки в ніч проти 1 червня.

Решта найпростіших укриттів, нанесених на мапу укриттів міста Києва поруч із будинками загиблих та травмованих, станом на 1 червня були фактично відсутні або замкнені.

Правоохоронці заявили, що Ткачук був на посаді директора Департаменту муніципальної безпеки КМДА з 2018 року і несе персональну відповідальність за організацію та результати роботи цього підрозділу з реалізації державної політики у сфері цивільного захисту на території міста Києва.

Так, слідчі заявляють, що до загибелі та травмування людей на порозі зачиненого укриття призвело, зокрема, неналежне виконання своїх обов’язків Ткачуком.

Окрім того, за даними слідства, Ткачук дав вказівку підлеглим зробити онлайн-мапу укриттів Києва, куди вносили відомості про захисні споруди, які були фактично відсутні або не були пристосовані для використання, про що навіть складено акти підрозділами рятувальників у Києві.

За даними прокуратури, щодо закритих чи непридатних укриттів із 24 лютого 2022-го до 1 червня 2023 року на адресу очолюваного Ткачуком Департаменту надійшло понад 400 скарг громадян, а також звернення голів РДА, які були залишені без належного реагування.

Роману Ткачуку повідомили про підозру за ч. 2 ст. 367 КК України — службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 2 до 5 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом або без.

Загибель людей біля укриття

Під час повітряної тривоги вночі 1 червня люди в Деснянському районі Києва пішли до укриття, розташованого в місцевій поліклініці, але не змогли до нього потрапити — воно виявилося замкненим. Унаслідок російського обстрілу біля укриття загинули троє людей.

Служба безпеки України, прокуратура та Нацполіція проводять розслідування у справі про загибель людей. Прокуратура порушила дві справи: за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України), та за фактом службової недбалості з боку посадових осіб медичного закладу, що призвело до тяжких наслідків (ч. 2 ст. 367 КК України).

Директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук запевнив, що укриття в Києві тепер мають бути відчинені постійно.

У справі про зачинене укриття в поліклініці підозри також отримали перша заступниця Деснянської районної державної адміністрації, директор лікарні, заступник директора з технічних питань та охоронець медзакладу. Охоронця взяли під варту на два місяці без права на заставу, решті призначили цілодобовий домашній арешт.