Націоналіст Юрій Павленко (Хорт) визнав, що це він пошкодив виставку «Квантовий стрибок Шевченка» на станції метро «Тараса Шевченка» у Києві та пояснив свій мотив. Як повідомив Павленко у коментарі Громадському, виставка «образила його національні почуття».

На питання, чи може чоловік підтвердити, що це він пошкодив постери із Шевченком у метро Києва, Павленко відповів:

«Я не планував себе якимось чином спростовувати… це відео якоїсь перехожої, яка не зрозуміла напевно моїх мотивів і взялась знімати».

Також він повідомив, що йому невідомо, чи порушувала поліція провадження за фактом його дій. «До мене ніхто не звертався», — пояснив він.

«В правилах користування метрополітену написано, що заборонено наносити написи і наклеювати рекламну продукцію… а про зняття реклами нічого не сказано. З адміністративної точки зору я не вбачаю тут ніяких порушень. Стосовно кримінальних — це теж дурня», — додав Павленко.

Водночас він вважає, що навпаки, художника — автора цієї виставки можна притягнути до кримінальної відповідальності за статтею 161 КК України, бо він «образив національні почуття». Також він наголосив, що це було мотивом його дій.

«Насправді коли я туди прийшов… там уже не було 2 картин», — сказав активіст, пояснивши, що окрім нього також хтось пошкоджував картини.

Нагадаємо, у столичному метро за сприяння Національного музею Тараса Шевченка та метрополітену організували виставку «Квантовий стрибок Шевченка. Метро». В межах виставки на станції метро «Тараса Шевченко» українського поета та художника зобразили в образах відомих культурних та наукових діячів, а також анімаційних персонажів.

17 лютого вандал, озброєний ножем, пошкодив більшість постерів на виставці у метрополітені. Після цього організатори виставки вирішили достроково закрити її.

Відео інциденту оприлюднили у соцмережах: чоловік на записі схожий на націоналіста Юрія Павленка (Хорта), фігуранта справи про заворушення у Вінницькій облдержадміністрації, який порвав портрет президента Петра Порошенка.

У квітні 2016 року його засудили до 4 років і 6 місяців в'язниці, але в грудні того ж року апеляційний суд скасував вирок і справу направили на повторний розгляд.

Зазначимо, що на сторінці Хорта у Facebook 12 лютого з'явився пост із критикою виставки про Шевченка.

Поділитись: