Дитинча королівського пінгвіна. Виявляється, від посліду цих птахів можна з'їхати з глузду
Фото:

Wikipedia

Дослідники з Данії встановили, що екскременти королівських пінгвінів на острові Південна Джорджія, що розташований в субантарктичній частині Атлантичного океану, виділяють дуже багато оксиду азоту N2O, відомого також як веселящий газ. Через це дослідники, які були на острові, почали марити.

Своє дослідження вчені Копенгагенського університету оприлюднили у виданні ScienceDirect. Узагалі спершу вони мали на меті дослідити, як послід пінгвінів впливає на довкілля — зокрема, збільшення концентрації парникових газів.

З’ясувалося, що чим більше пінгвіни їдять, тим менше їхні екскременти виділяють метану (один із найпоширеніших парникових газів), водночас збільшується виділення N2O, відомого також як веселящий газ. Він є не лише парниковим газом, а й засобом наркозу, зокрема в стоматології. У невеликих дозах може викликати галюцинації.

«У дослідників трохи поїхав дах від того, що їх постійно оточував пінгвінячий послід. Побувавши серед цього посліду кілька годин, можна взагалі з глузду з’їхати. Відчуваєш слабкість і біль у голові», — говорить Бо Елберлінґ, професор Копенгагенського університету.

Повертаючись до теми дослідження: якщо колонії пінгвінів поширюватимуться й на інші острови в Антарктиці й субантарктичному регіоні, негативний вплив їхнього посліду на довкілля тільки зросте.

Поділитись: