ENRU

Посол Грузії в Україні підтвердив позбавлення Саакашвілі громадянства

Посол Грузії в Україні Гела Думбадзе підтвердив, що президент України Петро Порошенко позбавив українського громадянства екс-президента Грузії Міхаіла Саакашвілі.

Про це повідомляє «Грузія.Онлайн».

Водночас, Думбадзе зазначав, що українська сторона не повідомляла про це офіційно посольству, оскільки Саакашвілі не є громадянином Грузії.

Посол зазначив, що дана інформація була отримана через особисті канали.

«У нас є інформація з цього приводу від наших джерел. Знаємо, що українська сторона підписала документ. Причина позбавлення громадянства не вказана. У нас є інформація, що акт підписання відбувся, але чому і за що, це не вказано, і ми дізналися тільки про факт», — сказав він.

Він додав, що акт про позбавлення громадянства Саакашвілі підписаний. Однак, підписаного президентом України Петром Порошенко указу про позбавлення громадянства України екс-президента Міхаіла Саакашвілі до цих пір немає на офіційному сайті глави української держави.

Нагадаємо, 26 липня Державна міграційна служба повідомила, що наказом Порошенка позбавлено громадянства України Міхаіла Саакашвілі. Зазначається, що екс-очільника Одеської обдержадміністрації та колишнього президента Грузії позбавили українського громадянства на підставі ст. 19 закону України «Про громадянство України». Зокрема, йдеться про «обман, свідоме подання неправдивих відомостей або фальшивих документів». 

6 грудня 2016 року Саакашвілі в інтерв'ю Deutsche Welle заявив , що в разі позбавлення українського громадянства він буде жити в транзитній зоні аеропорту.

Під час брифінгу у Тбілісі 18 липня Порошенко заявив, що Україна не отримувала від влади Грузії вимог про екстрадицію Саакашвілі.

Наступного дня Мін’юст Грузії повідомив, що Грузія двічі просила Україну видати Саакашвілі

У Грузії проти Саакашвілі порушено кілька кримінальних справ. Його звинувачують у розтраті державних коштів і перевищенні службових повноважень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна та Грузія: дружба чи прихильність на відстані?

Підписуйтесь на наш канал в Telegram