Політика

Саакашвілі позбавили українського громадянства

27 липня, 2017 13:01
Політика/Саакашвілі позбавили українського громадянства
Зберегти
Вигляд
Колишнього очільника Одеської області та президента Грузії Міхаїла Саакашвілі позбавили українського громадянства.

Колишнього очільника Одеської області та президента Грузії Міхаіла Саакашвілі позбавили українського громадянства.

Про це йдеться в указі президента Петра Порошенка, передає Державна міграційна служба. 

Зазначається, що матеріали стосовно Саакашвілі надані Генеральною прокуратурою України, опрацьовані Державною міграційною службою України, направлені на розгляд Комісії з питань громадянства при Президентові України, та у встановленому порядку розглянуті на засіданні Комісії.

«За Конституцією України Президент України ухвалює рішення про втрату громадянства України на підставі висновків Комісії з питань громадянства», — додають у службі.

Зазначається, що Саакашвілі втратив громадянство на підставі ст. 19 закону України «Про громадянство України». До таких підстав, зокрема, відноситься, «обман, свідоме подання неправдивих відомостей або фальшивих документів». 

Громадське намагається зв’язатися з Саакашвілі. Як повідомив депутат Сергій Лещенко, наразі політик перебуває в США. Таким чином, за словами Лещенка, Саакашвілі навіть не зможе повернутися в Україну. 

«Його затримають у Борисполі після прильоту і першим рейсом екстрадують до Грузії», — пише Лещенко.

Під час брифінгу у Тбілісі 18 липня Порошенко заявив, що Україна не отримувала від влади Грузії вимог про екстрадицію Саакашвілі.

Наступного дня Мін’юст Грузії повідомив, що Грузія двічі просила Україну видати Саакашвілі

У свою чергу, грузинський журналіст, політичний оглядач Дмитро Аваліані в коментарі Громадському висловив думку, що після візиту Порошенка у влади Грузії з’явилась нова надія на екстрадицію Саакашвілі

У Грузії проти Саакашвілі порушено кілька кримінальних справ. Його звинувачують у розтраті державних коштів і перевищенні службових повноважень.

Українське громадянство Саакашвілі отримав у травні 2015 року. Уже у грудні Саакашвілі позбавили громадянства Грузії, оскільки він отримав український паспорт.

6 грудня 2016 року Саакашвілі в інтерв'ю Deutsche Welle заявив , що в разі позбавлення українського громадянства він буде жити в транзитній зоні аеропорту.

«Буду жити в кращому випадку в транзитному залі якогось міжнародного аеропорту. Тому що це нерозумно. Це була б настільки абсурдна ситуація», — сказав він.

7 листопада 2016 року Саакашвілі заявив про звільнення з поста глави Одеської ОДА через те, що в«томився від постійного обману і корупції», у тому числі з боку влади в Києві, а 9 листопада Кабінет міністрів погодив його звільнення. 9 листопада Порошенко своїм наказом звільнив Саакашвілі з посади голови Одеської обласної державної адміністрації, а також з посади свого позаштатного радника.

Відповідно до закону «Про громадянство України», громадянство припиняється відповідним указом президента України. Датою припинення громадянства є дата видання відповідного указу.

Порошенко заявляв, що Україна не має наміру розслідувати діяльність Саакашвілі

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини