Колишнього очільника Одеської області та президента Грузії Міхаїла Саакашвілі позбавили українського громадянства.

Колишнього очільника Одеської області та президента Грузії Міхаіла Саакашвілі позбавили українського громадянства.

Про це йдеться в указі президента Петра Порошенка, передає Державна міграційна служба. 

Зазначається, що матеріали стосовно Саакашвілі надані Генеральною прокуратурою України, опрацьовані Державною міграційною службою України, направлені на розгляд Комісії з питань громадянства при Президентові України, та у встановленому порядку розглянуті на засіданні Комісії.

«За Конституцією України Президент України ухвалює рішення про втрату громадянства України на підставі висновків Комісії з питань громадянства», — додають у службі.

Зазначається, що Саакашвілі втратив громадянство на підставі ст. 19 закону України «Про громадянство України». До таких підстав, зокрема, відноситься, «обман, свідоме подання неправдивих відомостей або фальшивих документів». 

Громадське намагається зв’язатися з Саакашвілі. Як повідомив депутат Сергій Лещенко, наразі політик перебуває в США. Таким чином, за словами Лещенка, Саакашвілі навіть не зможе повернутися в Україну. 

«Його затримають у Борисполі після прильоту і першим рейсом екстрадують до Грузії», — пише Лещенко.

Під час брифінгу у Тбілісі 18 липня Порошенко заявив, що Україна не отримувала від влади Грузії вимог про екстрадицію Саакашвілі.

Наступного дня Мін’юст Грузії повідомив, що Грузія двічі просила Україну видати Саакашвілі

У свою чергу, грузинський журналіст, політичний оглядач Дмитро Аваліані в коментарі Громадському висловив думку, що після візиту Порошенка у влади Грузії з’явилась нова надія на екстрадицію Саакашвілі

У Грузії проти Саакашвілі порушено кілька кримінальних справ. Його звинувачують у розтраті державних коштів і перевищенні службових повноважень.

Українське громадянство Саакашвілі отримав у травні 2015 року. Уже у грудні Саакашвілі позбавили громадянства Грузії, оскільки він отримав український паспорт.

6 грудня 2016 року Саакашвілі в інтерв'ю Deutsche Welle заявив , що в разі позбавлення українського громадянства він буде жити в транзитній зоні аеропорту.

«Буду жити в кращому випадку в транзитному залі якогось міжнародного аеропорту. Тому що це нерозумно. Це була б настільки абсурдна ситуація», — сказав він.

7 листопада 2016 року Саакашвілі заявив про звільнення з поста глави Одеської ОДА через те, що в«томився від постійного обману і корупції», у тому числі з боку влади в Києві, а 9 листопада Кабінет міністрів погодив його звільнення. 9 листопада Порошенко своїм наказом звільнив Саакашвілі з посади голови Одеської обласної державної адміністрації, а також з посади свого позаштатного радника.

Відповідно до закону «Про громадянство України», громадянство припиняється відповідним указом президента України. Датою припинення громадянства є дата видання відповідного указу.

Порошенко заявляв, що Україна не має наміру розслідувати діяльність Саакашвілі

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: