Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор вважає, що врегулювання конфлікту на Донбасі може здійснюватися за рахунок розміщення там міжнародного контингенту військ.

Про це він заявив в інтерв’ю «Дзеркалу тижня».

«Урегулювання в Донбасі в будь-якому разі має ґрунтуватися на тому, що російські сили з Донбасу підуть, а Україна, в остаточному підсумку, відновить свій контроль. І (ексспецпредставник Держдепу по Україні Курт Волкер — ред.) Волкер, й інші добре вам відомі люди працювали над тим, як можна цієї мети домогтися. На їхню думку, елементом цього могло би бути введення міжнародних сил… Мені теж здається, що певний шанс і сенс у цьому є», — зазначив дипломат.

На думку Тейлора, міжнародні сили могли б бути «проміжним кроком між відходом росіян із Донбасу й відновленням повного контролю України над ним».

Він також уточнив, що така місія мала б формуватися після відповідного рішення Ради Безпеки ООН. Утім американський дипломат також визнав, що вона коштувала б грошей.

«Посеред Європи триває збройний конфлікт, і країнам слід бути готовими заплатити за те, щоб його зупинити», — додав посол.

Раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко допустив, що Україна може повернутися до ідеї розміщення миротворчого контингенту ООН на тимчасово окупованих територіях Донбасу, якщо усі можливості Мінських домовленостей буде вичерпано.

Нагадаємо, Вільям Тейлор, який з червня 2019 року був тимчасовим повіреним у справах США в Україні, піде зі своєї посади наприкінці 2019 року. Його замінить Крістіна Квін, яка вже була тимчасовою повіреною у справах США в Україні з кінця травня до кінця червня 2019 року.

Вільям Тейлор був одним із ключових свідків у справі імпічменту президента США Дональда Трампа. Він першим повідомив про існування двох каналів американської зовнішньої політики щодо України — офіційного і неофіційного, останній із яких очолював особистий адвокат Трампа Рудольф Джуліані.

Дипломат також одним із перших заявив, що адміністрація США затримала військову допомогу Україні в обмін на проведення політично вмотивованих розслідувань, зокрема проти свого опонента — колишнього віцепрезидента США Джозефа Байдена.

Поділитись: