Посольство США в Україні висловило розчарування проявами антисемітизму в Україні.

Посольство США в Україні висловило розчарування проявами антисемітизму в Україні.

Про це повідомляє Twitter дипустанови.

«Розчаровані нещодавніми проявами ненависті та антисемітизму у Львові та Одесі. У новій Україні немає місця для нетерпимості», — заявили в американському посольстві.

Нагадаємо, що увечері 2 травня в Одесі на «Марші українського порядку», організованого націоналістичними рухами, глава місцевого «Правого сектору» Тетяна Сойкіна закликала, аби місто «належало українцям, а не жидам». Поліція Одеси порушила справу через публічні антисемітські заклики, які мали місце на «Марші українського порядку» 2 травня.

Раніше американські конгресмени Ро Ханна та Девід Цецелін зібрали 57 підписів під зверненням до Державного департаменту США щодо дипломатичного тиску на Польщу та Україну через прояви антисемітизму та політику прославлення нацистських колаборантів і заперечення Голокосту. 

В свою чергу у МВС України відкинули звинувачення конгресменів, заявивши, що вважають неприпустимим, щоб у сучасній Україні будь-кого з українських або іноземних громадян дискримінували, залякували або переслідували через належність до іншого віросповідання, нації або культури.

Поділитись: