Посилення Путіна в Сирії та слабкість Обами (огляд преси)
«Нарощуючи свою військову участь у громадянській війні в Сирії, Росія, схоже, робить ставку на те, що Захід, який нажаханий експансією Ісламської держави та ескалацією кризи з мігрантами, можливо тихенько погодиться певний час потерпіти президента Башара Асада, можливо в рамках зміни політичного режиму. Логіка полягає в тому, що у випадку пріоритету боротьби з джихадистами, Асад буде сприйматись як менше зло, навіть попри його жорстокі дії. Це також може вилитись у більш ефективну та скоординовану боротьбу на суші та у повітрі проти ІДІЛ», - The Washington Post передруковує матеріал бейрутських кореспондентів AP, які вважають, що Росія буде навіть зовсім не проти неофіційного характеру спільної боротьби з Ісламською державою.
«Росія сигналізує США та Саудівській Аравії про те, що може сприяти усуненню від влади сирійського лідера Башара Асада. Одночасно вона намагається зробити єдиний фронт проти Ісламської держави та зберегти вплив у регіоні». Про це повідомили Bloomberg представники сирійської влади та опозиції. «Щонайменше із червня цього року, коли президент Владімір Путін приймав у себе сина саудівського короля Салмана, крон-принца Мохаммеда, представники трьох країн, за участю сирійської опозиції, проводили переговори про умови відходу Асада від влади. Саудівська Аравія є головним ворогом Асада у регіоні в той час, коли Росія – це його тривалий союзник. Після тієї зустрічі російська бурхлива дипломатія скликала ключових лідерів регіону до Москви для переговорів».
«Наступна фаза російського плану стане зрозумілою коли президент Владімір Путін прибуде в ООН у кінці місяця та виголосить свої пропозиції по тому, як співпрацювати з Сирією. «Росіяни зробили майстерну роботу змінивши тему напередодні приїзду Владіміра Путіна до Нью-Йорка на відзначення 70-ї річниці Генасамблеї», - сказав Ендрю Вайс віце-президент Фонду Карнегі. «Замість того, щоб проковтнути відмову Білого дому на бажання Путіна зустрітись з Обамою, росіяни намагаються довести, що вони хочуть поговорити по Сирії», - додає Вайс. «Саме іранці робили так у минулому, коли розміщували свої підрозділи «Аль Кудс» для допомоги своїм маріонеткам таким як Хезболла. Зараз черга Москви грати цю роль, мета якої підтримати правлячий режим». Спроби Росії здається підтримує Іран, який також підтримує уряд Асада та надав дозвіл росіянам на польоти через свою територію», - The New York Times пише розширення російського впливу на Близькому Сході.
The Wall Street Journal у своїй редакційній статті критикує адміністрацію Обами за його нерішучість у діях щодо Сирії та пропонує встановити спеціальну повітряну зону, заборонену для російських винищувачів. «Російські пілоти навряд чи будуть ризикувати наразитись на переважаючі їх американські технології та бойову здатність. Заборонена для польотів зона могла б стати бодай якоюсь демонстрацією сили Обами у його обіцянці продовжувати протистояння регіональній поведінці Ірану. Для адміністрації навіть краще було б нарешті почати серйозно озброювати та тренувати життєздатні сили сирійської опозиції… Для наступного президента є шанс вивчити уроки Сирії, а саме те, що бездіяльність має наслідки, а слабкість - провокує. До того часу не розраховуйте, що путінські ігрища припиняться. У Сирії, в Україні, або ще десь його амбіції знову можуть бути реалізовані на тлі слабкості Барака Обами».
- Поділитися: