Потрібна революція. Дискусія заступника голови АП та екс-чиновника про реформу держслужби
Заступник голови Адміністрації президента Олександр Данилюк та екс-голова Нацагентства з питань держслужби Денис Бродський в ефірі hromadske.tv обговорили проблеми та майбутє реформування
Данилюк пояснив, що наразі «ситуація розвивається кожного дня». «Почалася дискусія, що робити з державною службою, хто буде займатися реформою», - додав він.
Бродський розкритикував владу за відсутність єдиного центру контролю за змінами у державному управлінні. Він вказав, що наразі є вакансія віце-прем’єра, і запропонув заповнити її людиною, яка б зайнялась реформуванням.
«У нас немає стратегії, вона є у громадянського суспільства, уже всі пропозиції вибудувані, проте немає центру реформ», - сказав він.
Співбесідники також посперечалися щодо ролі та функцій міністра та його підлеглих, а також політичної відповідальності. З
За словами Данилюка, у більшості міністерств штат роздутий: через практику створення керівних посад з’явилася велика кількість департаментів, частину з яких очолюють «сильні» держменеджери. Якщо є нормальний керівник департаменту, будь-який міністр прийде і буде з ним працювати, бо людина себе зарекомендувала».
Бродський підкреслив, що виборці повинні розуміти, що від того, як вони проголосують, залежить те, який міністр буде. За його словами, принцип політичної відповідальності закріплений у пропозиціях громадськості до закону, який наразі пройшов лише перше читання.
Заступник голови АП та колишній голова Нацагентства погодилися, що реформи потребують і бюджетні правила - «гроші мають виділятися на те, що потрібно».
Держслужбі потрібні революційні зміни, резюмували вони.
hromadske.tv
Заступник голови Адміністрації Президента Олександр Данилюк.
Екс-голова Нацагентства з питань держслужби Денис Бродський.
У нас ситуація розвивається кожного дня. Почалася дискусія, що робити з державною службою, хто буде займатися реформою.
Якщо ми будемо мислити законами — ми далеко не підемо.
Бродський — є вакансія віце-прем’єра, який і має зайнятися реформою. У нас немає стратегії, вона є у громадянського суспільства, уже всі пропозиції вибудувані, проте немає центру реформ.
Зараз закону в принципі не існує. Він був прийнятий у першому читанні. 10% правок зараз приймається комітетом, що буде на виході, ніхто не знає.
Питання, які порушують міністрі, навіть за умов сьогоднішнього закону можна було вирішити, якби у них була підтримка Кабінету міністрів.
Співбесідники також посперечалися щодо ролі та функцій міністра та його підлеглих, а також політичної відповідальності.
За словами Данилюка, у більшості міністерств штат роздутий: через практику створення керівних посад з’явилася велика кількість департаментів, частину з яких очолюють «сильні» держменеджери.
Якщо є нормальний керівник департаменту, будь-який міністр прийде і буде з ним працювати, бо людина себе зарекомендувала »,
Бродський Виборці повинні розуміти, що від того, як вони проголосують, залежить те, який міністр буде.
Гроші мають виділятися на те, що потрібно.
- Поділитися: