Потужний циклон «Габріель» охопив Нову Зеландію: є загиблі, влада попередила про нові шторми

Наслідки негоди в Новій Зеландії, 15 лютого 2023 року
Наслідки негоди в Новій Зеландії, 15 лютого 2023 рокуTwitter / NZ Defence Force

Північну частину Нової Зеландії накрив потужний циклон «Габріель». Наразі відомо про 5 загиблих, а 3544 людини вважаються зниклими безвісти.

Про це пише The Guardian.

Нова Зеландія 14 лютого втретє за свою історію оголосила надзвичайний стан. Це сталося через циклон «Габріель», який спричинив широкомасштабні повені, зсуви та величезні океанські хвилі на одному з островів Нової Зеландії — Північному острові.

Близько 225 тисяч людей у вівторок залишилися без електрики, зранку 16 лютого без світла досі 102 тисячі людей. Десятки супермаркетів зачинені. Наразі відомо про 5 загиблих, серед них одна дитина. Рятувальні роботи тривають. Тисячі людей вважаються зниклими безвісти.

«Ми вважаємо, що більшість із тих, хто вважається зниклим безвісти, просто не можуть сконтактувати з близькими, тому поліція надає перевагу тим, хто перебуває в ізольованих районах», — сказав прем’єр-міністр Кріс Гіпкінс.

Фахівець пошуково-рятувальної служби з міста Нейпір Кен Купер сказав, що люди за для порятунку перебиралися на дахи своїх будинків.

На території країни зафіксували три землетруси. Один із них магнітудою 4,4 стався неподалік міста Гісборн. Підземні поштовхи магнітудою 5,7 зафіксованої в протоці Кука. Крім того, землетрус магнітудою 6,1 стався неподалік столиці Нової Зеландії міста Веллінгтон, повідомляє АВС.

Видання Nzherald пише, що внаслідок стихії було зафіксовано понад 4 тисячі спалахів блискавки, сильний дощ та гроза. Зруйновані будинки, автомобілі та пошкоджено сільське господарство. Очікується, що в деяких населених пунктах електрика буде відсутня протягом двох тижнів.

За прогнозами синоптиків MetService, 16 лютого в країні продовжаться сильні дощі та поривчастий вітер, які можуть принести ще більші руйнування. Через це у регіонах Хокс-Бей та Дрампіл-роуд оголосили про евакуацію.

Прем'єр Кріс Гіпкінс наголосив, що цей циклон порівнюється з масштабами землетрусу в Крайстчерчі у 2011 році, який призвів до численних людських жертв і руйнувань: 166 загиблих та понад 200 зниклих безвісти.

Крім того, Нова Зеландія звернулась по допомогу до Австралії для реагування на стихійне лихо, поки масштаби збитків ще не з’ясовані.

Прем’єр-міністр також зазначив, що Нова Зеландія буде змушена переоцінити та переробити свою інфраструктуру через екстремальні погодні явища.

Зв’язок із найбільш постраждалими районами залишається складним, хоча влада покладається на службу супутникового зв’язку Starlink від Ілона Маска для забезпечення Інтернету в деяких районах.

Авторка: Катерина Єсікова