УКРАЇНА

Повернення Саакашвілі до Польщі було законним: є питання до його реалізації — омбудсмен

15 лютого, 2018 00:02
УКРАЇНА/Повернення Саакашвілі до Польщі було законним: є питання до його реалізації — омбудсмен
Зберегти
Вигляд
Повернення Міхеіла Саакашвілі з України до Польщі за процедурою реадмісії було законним, однак є питання щодо процедури його здійснення.

Повернення Міхеіла Саакашвілі з України до Польщі за процедурою реадмісії було законним, однак є питання щодо процедури його здійснення.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, передає «Інтерфакс-Україна».

«Реадмісія дійсно була законною. Інше питання, яким чином вона виконувалася і чи не було в даному випадку надмірного застосування сили щодо людини. Це питання, яке залишається», — наголосила омбудсмен.

За її словами, вона поставила питання Прикордонній та Міграційній службам щодо транспортування Саакашвілі та щодо інших процедурних питань реадмісії. «Запити тільки відправлені, я чекаю відповіді. В залежності від того, якими вони будуть, можна буде говорити про порушення чи ні», — пояснила омбудсмен.

«І залишається ще одне питання: чи можна здійснювати реадмісію особи, яке сьогодні має статус обвинуваченого», — додала Лутковська.

ДИВІТЬСЯ: «Політ» Саакашвілі.

12 лютого 2018 року Міхеіла Саакашвілі затримали у Києві. Згодом прикордонники повідомили, що його повернули до країни попереднього перебування, тобто, до Польщі за процедурою реадмісії.

Захисники подали позов про законність дій щодо реадмісії Саакашвілі. У коментарі Громадському адвокат Руслан Чорнолуцький пояснив, що формально Саакашвілі може повернутися до України в разі, якщо позов задовольнять і реадмісію визнають незаконною.

Крім того адвокат Саакашвілі подав заяву про викрадення політика.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Статус Саакашвілі: що політик робитиме в Польщі та чи повернеться він в Україну?

14 лютого Саакашвілі заявив, що отримав посвідчення особи в Нідерландах.

Пов`язані новини