Голова делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв перед голосування щодо делегації Росії в ПАРЄ зазначив, що ситуація непередбачувана і якщо у 2014-му Україна протистояла Москві, то тепер це також група проросійських парламентарів.

«Різниця між 2014 роком і нинішнім моментом полягає в тому, кому ми протистоїмо. Тоді це була Москва і група проросійських парламентарів. Тепер це Москва, група проросійських парламентарів, суттєво збільшена за рахунок росту популярності в ЄС популістів і радикалів», — зазначив Ар’єв.

Він наголосив, що кожна сесія ПАРЄ останні роки ставала тяжчою за попередню в питанні санкцій проти російської делегації: «ця може стати вирішальною».

«І наше завдання ускладнилося в рази, і позиції послабились. Незважаючи на те, що єдність делегація тримає, ми маємо порушену єдність інституцій і нові умови — розпущений парламент (в такий час до всіх перехідних традиційно менше дослухаються — чекають нового складу), напіввідставлений міністр закордонних справ і президент, якому події в ПАРЄ нецікаві. Тому результат непередбачуваний, попри всю нашу готовність дати серйозний бій. Будемо робити все можливе в цих умовах», — пише Ар’єв. 

Нагадаємо, 24 червня у Страсбурзі відкрилась літня сесія ПАРЄ, на якій можуть ухвалити рішення, що призведе до повернення російських делегатів.

Парламентська асамблея Ради Європи наклала на Росію санкції у квітні 2014 року через анексію Криму та війну на Донбасі, таким чином позбавивши росіян права голосу. Через це російська делегація припинила участь у роботі ПАРЄ.

В Росії вже заявили про намір повернутися до роботи у ПАРЄ 25 червня за умови ухвалення резолюції. Також повідомлялося, що Росія планує включити у свою делегацію в ПАРЄ депутатів від Криму.

Напередодні родичі жертв МН17 вимагають не допустити повернення Росії в ПАРЄ.

Раніше, 3 червня Регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи ухвалив проект резолюції, яка може повернути Росію до ПАРЄ й ускладнити запровадження санкцій в ПАРЄ проти неї.

14 травня 2019-го міністри закордонних справ 47 країн-членів Ради Європи схвалили спільну заяву, що всі країни-члени РЄ повинні мати право брати участь в роботі Ради Європи та ПАРЄ на рівноправній основі.

Глава МЗС України Клімкін заявляв, що країни, які виступають за повернення Росії в ПАРЄ, несуть відповідальність за зрив Мінських домовленостей.

Поділитись: