Повторення знайомих телевізійних програм та святкових пісень може допомогти людям з деменцією, стимулюючи спогади та підтримуючи мозок активним.

Про це повідомляє BBC з посиланням на професора державного органу Департаменту охорони здоров'я та соціального обслуговування Англії NHS England Алістера Бернса.

За йо словами, Різдво може видатися неспокійним для людей з деменцією. Водночас спів знайомих святкових пісень може стимулювати «емоційні спогади».

«Людям з деменцією може бути важко слідкувати за суперечливими розмовами серед хаосу та шуму Різдва… Сімейний перегляд улюбленого класичного фільму, старого фотоальбому, гра у сімейну гру або навіть спів улюбленої колядки може зблизити людей та допомогти усім відчути себе частиною веселощів», — пояснив він.

Професор Бернс також закликав людей поспостерігати на ознаки деменції серед старших членів сім'ї та друзів протягом Різдва.

«Вони можуть включати емоційні зміни та забудькуватість, які іноді можуть бути першим свідченням того, що у когось є деменція», — додав лікар.

Деменція — синдром стійкого порушення когнітивних функцій у результаті органічного ураження мозку. Частота деменції зростає з віком: від 2 % — у віці до 65 років, до 20 % — у людей 80 років і старше.

В Україні на деменцію страждають близько 63 тисяч людей. Щороку занедужують понад 4,5 тисячі осіб, у 40 % випадків їх спіткає судинна деменція.

Поділитись: