Група американських і канадських науковців знайшла докази існування потенційної екзопланети поза Чумацьким Шляхом ㅡ у галактиці Вир. Вона розташована приблизно за 23 мільйони світлових років від Землі.

Про це йдеться у дослідженні, яке ще проходить ліцензування.

З 1922 року вчені знайшли тисячі планет поза Сонячною системою, однак ця знахідка може стати першою знайденою планетою за межами нашої галактики.

Знайдений об’єкт виявився трохи меншим за Сатурн, який вважається газовою планетою-гігантом. Екзопланета обертається одразу навколо двох зірок, відстань між якими вдесятеро перевищує відстань між Землею і Сонцем. Посередині цієї «системи двох зірок» є нейтронна зоря або чорна діра.

Як знайшли планету?

Науковці кажуть, що це було надзвичайно важко ㅡ її виявили завдяки побічним даним. Увагу дослідників привернув величезний сигнал рентгенівського випромінювання. Він виділявся через те, що нейтронна зоря (або чорна діра) в «подвійній системі» поглинала іншу зірку.

Другим фактором стало те, що джерело рентгенівських променів було дуже малим. Настільки малим, що якби якийсь об'єкт потрапив між цим джерелом та дослідниками тут, на Землі, то заблокував би всі «пучки» радіації.

Саме це призвело до відкриття. Потенційна планета, перебуваючи на орбіті, повністю затьмарила джерело рентгенівських променів, потрапивши в поле зору вчених. За допомогою орбітальної обсерваторії Чандра дослідники змогли спостерігати цей процес, який тривав приблизно три години.

Потенційна екзопланета в іншій галактиці
Фото:

Скріншот із дослідження

Науковці кажуть, що об'єкт, який блокував промені, цілком міг бути зорею. Проте «система двох зірок» занадто молода для цього.

Для повного підтвердження того, що знахідка справді є планетою, знадобляться додаткові дослідження. Однак, відкриття науковців означає початок позагалактичних досліджень.

Поділитись: