Одному з суден (Maestro), які загорілися поблизу Керченської протоки, було заборонено заходити в порт Росії через ризик санкцій Сполучених Штатів Америки. Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на два неназваних джерела.

«Судна, які спалахнули в районі Керченської протоки, мають ті ж назви, що і два газотранспортних танкера, Maestro і Venice, які були включені в консультативну записку про санкції США в минулому році через доставки палива в Сирію», — йдеться в повідомленні.

У записці зазначено, що будь-які операції з цими або іншими суднами, які транспортують паливо до Сирії, можуть призвести до санцій з боку США.

Відтак власники єдиного газового терміналу «Мактрен-Нафта» заборонили судну Maestro користуватися російським портом «Темрюк» в Азовському морі (у ньому раніше танкер завантажував зріджений нафтовий газ російського і казахського походження для експорту на Близький Схід).

Раніше Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб повідомило, що судна Maestro та Venice (попередня назва Candy), які загорілися біля Керченської протоки 21 січня, причетні до незаконних поставок газу в Сирію, а також заходили в порти анексованого Криму.

Нагадаємо, 21 січня у районі Керченської протоки загорілися два судна під прапорами Танзанії — «Канді» та «Маестро». Пожежа зайнялася за 15 морських миль від мису Такіль. На борту двох суден знаходився 31 член екіпажу (за іншою інформацією 32) — серед них, зокрема, громадяни Індії та Туреччини.

За даними російського агентства «Интерфакс», судна, на яких сталась пожежа, перевозили скраплений газ. Ймовірною причиною пожежі могло стати те, що моряки на танкері в Чорному морі могли порушити техніку безпеки при передачі палива на інше судно.

За останніми даними російського видання РБК, вдалося врятувати 12 людей. Ще 10-х знайшли загиблими і ще 10 вважають зниклими безвісти. Зранку 22 січня статус операції змінили з рятувальної на пошукову — у Федеральному агентстві морського та річкового транспорту зазначили, що немає шансів на виживання моряків.

Поділитись: