Арештовану виховательку одеського дитячого табору «Вікторія» Наталію Янчик 28 вересня звільнили з-під варти. Народні депутати Мустафа Найєм та Григорій Шверк взяли її на поруки. Виховательку підозрюють у порушенні правил пожежної безпеки, за яку вона формально відповідала. У ніч на 16 вересня згорів ущент новий корпус дитячого комплексу «Вікторія». Унаслідок пожежі загинули троє дівчат.

Арештовану виховательку одеського дитячого табору «Вікторія» Наталію Янчик 28 вересня звільнили з-під варти. Народні депутати Мустафа Найєм та Григорій Шверк під час судової апеляції взяли її на поруки. Виховательку підозрюють у порушенні правил пожежної безпеки, за яку вона відповідала. У ніч на 16 вересня згорів ущент новий корпус дитячого комплексу «Вікторія». Унаслідок пожежі загинули троє дівчат.

Виховательку одеського дитячого табору «Вікторія» Наталію Янчик (у центрі) в Апеляційному суді Одеси звільнили з-під варти на поруки народного депутатів Мустафи Найєма та Григорія Шверка. Захист оскаржив рішення Київського райсуду про утримання Янчик під вартою протягом 60 діб Фото: Максим Войтенко/Одеса-медіа

Що інкримінують виховательці

23-річній Наталії Янчик інкримінують порушення правил пожежної безпеки, що спричинило тяжкі наслідки, зокрема, загибель людей. Її узяли під варту 18 вересня, разом із директором табору Петросом Саркісяном.

«Вона бачила порушення, але не запобігла заселенню дітей у потенційно небезпечне приміщення. Жодних інших заходів, окрім тримання під вартою, бути не може», — заявив тоді на засіданні прокурор Денис Топлиго, передає «Пушкинская».

За інформацією пожежників, у таборі була відключена новітня звуко-світлова сигналізація, яку встановили торік, витративши  близько 11 мільйонів гривень.

«У 2016 році для табору куплена, установлена ​​і введена в експлуатацію сучасна протипожежна сигналізація, однак потім її навмисно довели до неробочого стану», — сказав 16 вересня заступник начальника Головного управління ДСНС України в Одеській області Михайло Вовк, повідомляє «Думська».

За його словами, востаннє пожежники перевіряли табір 23 червня 2017 року, і виявили порушення, зокрема, вимкнуту сигналізацію. Договір із компанією «Укртехбезпека», яка повинна обслуговувати систему, табір розірвав. Пожежники виписали штраф і дали припис про усунення порушень. Але його ніхто так і не виконав.

Найближча пожежна водойма на момент загоряння була заповнена лише на третину. Також рятувальники стверджують, що дерев’яний корпус не був оброблений спеціальною протипожежною рідиною.

Підозрювана переконана, що її підставили

Наталія Янчик стверджує, що на початку 2017 року її формально призначили відповідальною за безпеку в таборі. Однак, за її словами, вона не була спеціалістом у протипожежній безпеці й не проходила відповідний інструктаж.

«Мене поставили перед фактом, сказали, що відповідатиму за це. Мені роз’яснили обов’язки щодо посади старшого вихователя, але про пожежну безпеку ніхто нічого не казав. Сказали, що швидко знайдуть фахівця, а мене призначать тимчасово. Попросили  зглянутися на складне становище колективу», — сказала Янчик на засіданні 28 вересня.

Також підозрювана переконує, що написала заяву на звільнення з «Вікторії» на початку серпня. Причина — виписаний на її ім’я штраф за порушення правил пожежної безпеки. Але в день пожежі Янчик офіційно все ще не звільнили.

«Заступниця директора табору намагалася дати мені гроші, щоб я сплатила штраф, — розповіла вихователька. — Але я відмовлялася його сплачувати взагалі, оскільки вважаю, що мене підставили. Я не нестиму відповідальність за те, чого не знаю і не можу робити».

За її словами, з початку вересня вона фактично перестала приходити на роботу. У день арешту, 22 вересня, у Наталії Янчик було заплановане весілля.

Що сталося у «Вікторії»

Пожежа в муніципальному дитячому комплексі «Вікторія» сталася в ніч на 16 вересня, в останній день зміни. Новий двоповерховий дерев’яний корпус табору, який іще в травні міський голова Генадій Труханов демонстрував президентові України Петру Порошенку як зразковий, згорів ущент і обвалився всього за кілька хвилин.

Усі загиблі під час пожежі — дівчата (8-річна Софія, 9-річна Настя та 12-річна Сніжана). Вони були вихованками зразкового дитячого хореографічного ансамблю «Адель».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що відомо про пожежу в дитячому таборі Одеси

На місті трагедії 16 вересня. Громадське інспектування табору «Вікторія» Фото: Balinskyy Vladislav

Поліція розглядає три версії причин пожежі: підпал, порушення правил пожежної безпеки та загоряння через електричні прилади.

Прокуратура Одеської області розслідує окрему справу щодо посадових осіб, які причетні до будівництва і введення в табору експлуатацію. Уже звільнили віце-мера з гуманітарних питань Зінаїду Цвірінько і директорку департаменту освіти Одеси Олену Буйневич. Начальники управління капітального будівництва та архітектурно-будівельного контролю Борис Панов та Олександр Авдєєв відсторонені від роботи.

«Оперативно вилучені всі матеріали, призначені всі експертизи. За результатами одних експертиз виникає необхідність у призначенні інших, строки наразі не назву, але все буде проведено дуже оперативно», — запевнив Громадське прокурор Одеської області Олег Жученко.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ спецрепортаж з Одеси

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: