Сигналізація у дитячому таборі «Вікторія», де внаслідок пожежі у вересні 2017 року загинуло троє дітей, працювала, але через те, що сигналізація часто спрацьовувала помилково, на неї не зважали.

Про це у Київському районному суді Одеси розповіла постраждала Катерина Гариджук. Під час засідання 6 листопада постраждалі батьки та діти розповіли про побутові умови відпочинку дітей в закладі, а також згадали події тієї ночі, коли сталася пожежа. Особливу увагу під час допиту зосередили на справності пожежної сигналізації, а також причинах пожежі. Сигналізація періодично спрацьовувала, але вихователі пояснювали дітям, що це пов’язано із перепадом напруги в електромережах. Батьки постраждалих зазначили, що основною причиною пожежі, про яку їм повідомили працівники табору, начебто стало коротке замикання в електромережі.

Крім того, за словами потерпілих, на момент, коли дітей поселяли у дерев’яний будиночок, з ними ніхто не проводив інструктажу з техніки безпеки.

Одна мати згадала, що у художньої керівниці хореографічного гуртка «Адель» Тетяни Єгорової був кип’ятильник, і діти на прохання вихователів готували чай з його допомогою.

Окрім сторони постраждалих, суд розпочав допит свідків, зокрема, працівників Одеської міської ради. Та через брак часу встигли допитати лише колишнього працівника табору Сергія Кулебу, який повідомив, що на момент пожежі бачив Тетяну Єгорову, яка кричала, що це вона винна у пожежі. Версію про те, що причиною пожежі став кип’ятильник художньої керівниці, за його словами, він чув і від вожатих, і від дітей.

Адвокатка батьків загиблих дітей зазначила, що оскільки судовий розгляд справи триває вже більше року, батьки поділилися на два табори. По суті, ті батьки, чиї діти загинули під час пожежі, сьогодні власними силами намагаються встановити правосуддя та дізнатися, що стало причиною пожежі і хто у цьому винний.

Пожежа в муніципальному дитячому комплексі «Вікторія» сталася 16 вересня о 23:37, в останній день зміни. Новий двоповерховий дерев’яний корпус табору, який іще в травні міський голова Генадій Труханов демонстрував президентові України Петру Порошенку як зразковий, згорів ущент і обвалився всього за кілька хвилин. Міжнародні фахівці почали незалежну пожежно-технічну та будівельну експертизу одеського табору «Вікторія» 23 липня. У квітні до суду передали справу щодо екс-заступниці міськголови Одеси Зінаїди Цвірінько за звинуваченням у причетності до пожежі в дитячому таборі. Три дитини унаслідок пожежі загинули. Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба повідомив, що всі загиблі під час пожежі — дівчата (8-річна Софія, 9-річна Настя та 12-річна Сніжана). Вони були вихованками зразкового дитячого хореографічного ансамблю «Адель».

Поділитись: