Кількість пожеж у дощових лісах Амазонії в червні зросла на майже 20% — це 13-річний рекорд для цього місяця. Про це повідомляє BBC із посиланням на дані Національного інституту космічних досліджень Бразилії.

Так, у червні супутники відомства виявили 2248 джерел займання порівняно з 1880 за той же місяць у 2019 році.

Оскільки пожежі в Амазонії, як правило, посилюються в липні-вересні, екологи побоюються, що нинішня ситуація може стати ще гіршою, ніж минулого року.

Крім того, за словами місцевих активістів, ситуацію погіршує пандемія коронавірусу: в її умовах незаконні підпали лісів (їх здійснюють для розчищення землі) тільки зростають, бо їх менше відстежують. Бразилія, нагадаємо, перебуває на другому місці у світі за кількістю виявлених випадків COVID-19.

Ліси Амазонії, яка займає дві п’ятих території Латинської Америки, є одним із прикладів так званої екологічної зворотної петлі

З одного боку, амазонські дощові ліси регіону є важливою складовою природної системи регулювання клімату (поглинаючи понад 15% вулекислого газу в атмосфері), а з іншого — глобальне потепління впливає і на саму Амазонію. Саме воно могло бути причиною останньої масштабної посухи в Амазонії, яка сталася 2013 року.

Зростання рівня середньосвітової температури, викликане глобальним потеплінням, є однією з причин, чому в Амазонії нині одні з найсильніших пожеж за останні кілька років. А вони не лише руйнують екосистему регіону, а й призводять до ще більших викидів вуглекислого газу в атмосферу, замикаючи «зворотну петлю».

Поділитись: