Поліція Франції розцінює пожежу в Соборі Паризької Богоматері як нещасний випадок. Слідчі не знайшли доказів, які свідчили б про умисний підпал.

Про це повідомили у прокуратурі Парижа, пише AР.

Паризький прокурор Ремі Хейц зазначив, що розслідування буде «довгим і складним». Слідчі допитають працівників з п’яти компаній, яких найняли для реставраційних робіт на даху собору, де спалахнув вогонь.

Раніше повідомлялося, що прокуратура почала розслідування за статтею щодо ненавмисного спричинення шкоди у зв’язку з пожежею в соборі.

Нагадаємо:

  • Увечері 15 квітня у столиці Франції загорівся дах Собору Паризької Богоматері. Пожежа виникла близько 20:00. Через вогонь вже обвалився шпиль собору та його дах.
  • Президент Франції Еммануель Макрон скасував звернення до нації через пожежу в Соборі Паризької Богоматері.
  • Під час пожежі у Соборі вдалось врятувати терновий вінець Ісуса Христа, викуплений королем Людовіком Святим в XIII столітті у Венеції.
  • Основну конструкцію Собору Паризької Богоматері також вдалося врятувати.
  • Причина пожежі поки що невідома, утім чиновники пов'язують її з роботами з реконструкції. Паризька прокуратура заявила, що пожежу поки що розслідують як нещасний випадок. Під час «боротьби з полум'ям» серйозно постраждав пожежник.
  • Французький бізнесмен Франсуа Анрі-Піно заявив про готовність пожертвувати 100 мільйонів євро на відновлення пошкодженого в пожежі середньовічного Собору Паризької Богоматері.
  • Після 12 годин боротьби з вогнем пожежу повністю загасили.

Собор Паризької Богоматері — кафедральний храм Паризької архідієцезії (архієпископства), розташований на острові Сіте, на місці першої християнської церкви Парижа, базиліки Святого Стефана. Його почали будувати в 1163 році, а завершили у 1345-му. Собор є п'ятинефною базилікою, він присвячений Діві Марії. Цей храм є одним з найвідоміших у світі витворів готичного мистецтва.

Поділитись: