Пожежу в середньовічному Соборі Паризької Богоматері повністю загасили. Він горів понад 12 годин.

Про це повідомив представник пожежної служби Габріель Плюс, передає BFMTV.

Він зазначив, що пожежу вдалося повністю загасити, тепер час для експертизи. Архітектори та експерти мають оцінити машстаби та можливість проведення робіт усередині будівлі.

За 9 годин після початку пожежі її вдалося «взяти під контроль» та частково загасити.

За даними служби, двоє пожежників та один поліцейський отримали легкі травми.

Очільниця міста Анна Ідальго заявила, що в даху собору на місці шпиля тепер дірка, але вівтар зберігся, зазначає BBC.

Нагадаємо:

  • Увечері 15 квітня у столиці Франції загорівся дах Собору Паризької Богоматері. Пожежа виникла близько 20:00. Через вогонь вже обвалився шпиль собору та його дах.
  • Президент Франції Еммануель Макрон скасував звернення до нації через пожежу в Соборі Паризької Богоматері.
  • Під час пожежі у Соборі вдалось врятувати терновий вінець Ісуса Христа, викуплений королем Людовіком Святим в XIII столітті у Венеції.
  • Основну конструкцію Собору Паризької Богоматері також вдалося врятувати.
  • Причина пожежі поки що невідома, утім чиновники пов'язують її з роботами з реконструкції. Паризька прокуратура заявила, що пожежу поки що розслідують як нещасний випадок. Під час «боротьби з полум'ям» серйозно постраждав пожежник.
  • Французький бізнесмен Франсуа Анрі-Піно заявив про готовність пожертвувати 100 мільйонів євро на відновлення пошкодженого в пожежі середньовічного Собору Паризької Богоматері

Собор Паризької Богоматері — кафедральний храм Паризької архідієцезії (архієпископства), розташований на острові Сіте, на місці першої християнської церкви Парижа, базиліки Святого Стефана. Його почали будувати в 1163 році, а завершили у 1345-му. Собор є п'ятинефною базилікою, він присвячений Діві Марії. Цей храм є одним з найвідоміших у світі витворів готичного мистецтва.

Поділитись: