Війна / Крим

Позов України проти РФ: рішення ЄСПЛ щодо Криму можна очікувати за рік — суддя

Європейська правда
Війна/Крим/Позов України проти РФ: рішення ЄСПЛ щодо Криму можна очікувати за рік — суддя
Зберегти
Вигляд
Рішення Європейського суду з прав людини за позовом України проти Росії щодо порушень прав людини у Криму можна очікувати через рік.

Про це суддя Європейського суду з прав людини від України Ганна Юдківська заявила в інтерв’ю «Європейській правді».

За її словами, перші слухання розпочнуться 27 лютого 2019 року.

Юдківська також пояснила процедуру слухань у ЄСПЛ: спочатку суд обговорює справу з урядами України та Росії, потім відбуваються перші слухання. Після цього Велика палата ЄСПЛ має сформувати попередній висновок про те, чи є порушення, а після — відбуваються другі слухання за якими буде остаточне голосування щодо рішення у справі.

Остаточного рішення можна очікувати через рік, оскільки саме таким є приблизний термін між першими та другими слуханнями у суді.

У кримській справі України проти Росії йдеться про порушення прав кримських татар, заборону Меджлісу, порушення конвенцій про право на життя та заборону катування.

Загалом Україна подала до Європейського суду з прав людини чотири позови проти Росії. Два з них — щодо анексованого Криму та окупованого Донбасу. Третій — про викрадення дітей з будинку-інтернату і примусове вивезення до Росії в 2014 році, а четверта справа — про політв’язнів Кремля.

Раніше Європейський суд з прав людини погодився з Україною та об’єднав у 2 провадження справи Криму та Донбасу.

У перших двох справах уряд України стверджує, що з 27 лютого 2014 року Російська Федерація, здійснюючи контроль над Кримом та збройними групами на Донбасі, призвела до численних порушень Конвенції.

Інші дві справи стосуються подій у Криму та на Донбасі з вересня 2014 року. У них український уряд стверджує, що РФ встановила контроль і продовжує контролювати Крим і фактично контролює райони Донецька та Луганська. Таким чином, як наголошують в уряді, Росія несе відповідальність за численні порушення Конвенції у цих регіонах України.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія фактично утворює нове міжнародне право: інтерв'ю з упоноваженим уряду в Європейському суді з прав людини Іваном Ліщиною

Пов`язані новини