Світ

Позиція США щодо Криму незмінна — Держдеп

19 червня, 2018 07:52
Світ/Позиція США щодо Криму незмінна — Держдеп
Зберегти
Вигляд
Держдепартамент ще раз підтвердив офіційну позицію США: Крим — це Україна. Так у відомстві прокоментували інформацію, яку нещодавно поширювали у ЗМІ, щодо висловлювання президента США Дональда Трампа на саміті «Великої сімки» в Канаді про те, що «Крим є російським, оскільки жителі півострова розмовляють російською».

Держдепартамент ще раз підтвердив офіційну позицію США: Крим — це Україна. Так у відомстві прокоментували інформацію, яку нещодавно поширювали у ЗМІ, щодо висловлювання президента США Дональда Трампа на саміті «Великої сімки» в Канаді про те, що «Крим є російським, оскільки жителі півострова розмовляють російською».

Про це заявив офіційний представник Держдепартаменту США під час телефонного брифінгу для журналістів.

«Ми повторювали знову і знову, наша політика щодо Криму залишається незмінною. Ми підтримуємо територіальну цілісність України з міжнародно визнаними кордонами», — заявив чиновник у відповідь на прохання прокоментувати недавні висловлювання президента Трампа.

Він також наголосив, що США не скасують санкції, доки Росія не поверне Крим.

«Наші санкції — наші кримські санкції — залишатимуться чинними, допоки Росія не припинить окупацію і не поверне Крим Україні», — зазначив він.

У посольстві Сполучених Штатів у Росії також заявили, що позиція США щодо статусу анексованого Криму незмінна.

Раніше речниця Білого дому Сара Сандерс заявила, що їй нічого не відомо щодо висловлювання президента США Дональда Трампа на саміті «Великої сімки» в Канаді про те, що «Крим є російським, оскільки жителі півострова розмовляють російською». 

Американське видання BuzzFeed News із посиланням на власні джерела написало, що Дональд Трамп на саміті «Великої сімки» сказав світовим лідерам, що «Крим — російський, бо всі там говорять російською».

Крім цього, Трамп начебто запитував у світових лідерів, для чого вони підтримують Україну, адже це «одна з найбільш корумпованих держав світу».

На початку червня Трамп звинуватив адміністрацію Барака Обами у тому, що це вона дозволила Росії анексувати український Крим.

Крім того, у лютому 2017 року Трамп заявив, що РФ окупувала Крим «через м’якотілість» колишнього президента США Обами.

У серпні 2017 року Трамп з нагоди Дня Незалежності України привітав президента України Петра Порошенка та заявляв, що США «будуть і надалі сприяти відновленню територіальної цілісності та незалежності України». Такі ж заяви він виголошував і під час особистої зустрічі з Порошенком у Білому домі.

У 2016 році Трамп в інтерв'ю Fox News сказав: «Подивіться на Україну. Він (Обама, — ред.) каже про ситуацію на Україні і про те, як жорстко він діє стосовно Росії. А тим часом вони відібрали Крим».

На території Криму 16 березня 2014 року відбувся не визнаний світовою спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про« включення Криму до складу РФ» - таким чином Росія анексувала український півострів.

Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі». 

Пов`язані новини