Керівник апарату Дарницького районного суду підробив 22 судових рішення щодо нерухомого майна, які принесли мільйони гривень збитків його власникам. У січні 2019 році цього керівника оштрафували на 17 тисяч гривень, а підроблені судові рішення при цьому не замінили на справжні.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Opendatabot у прес-релізі.

«Схема роботи посадовця виглядала наступним чином. До реальної архівної справи, яка була опублікована в Єдиному реєстрі судових рішень, додавалася нова інформація, яка не стосувалася цього судового рішення. Наприклад, в оригіналі це була судова справа про адміністративне порушення, а до неї додавали документи про спір між двома фізичними особами щодо нерухомості», — пояснюють в Opendatabot.

Так, на основі доданих підробних документів державні реєстратори отримували підстави для перереєстрації нерухомості, що призводило до фактично рейдерського захоплення нерухомості. Це завдало жертвам таких дій мільйони гривень збитків.

Керівника апарату суду у січні 2019 року судили. Суд ухвалив рішення накласти на нього штраф у розмірі 17 тисяч гривень. Водночас справи, які шахрай підробив, й надалі залишаються у судовому реєстрі: їх досі не замінили на оригінальні та непідроблені судові рішення.

Нагадаємо, що у лютому 2019 року до Міністерства юстиції України звернувся Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. У фонді поскаржились на державних реєстраторів, які незаконно вивели зі збанкрутілих банків 4,5 мільярда гривень активів.

Поділитись: