Працівники компанії-видавця World of Warcraft заявили про сексизм і харасмент. Їх підтримали влада Каліфорнії і геймери

Презентація Activision Blizzard на заході EEE, 2013 рік. Ілюстративне фото
Презентація Activision Blizzard на заході EEE, 2013 рік. Ілюстративне фото Jae C. Hong, File / AP

Працівники студії Activision Blizzard — компанії—видавця таких відеоігор, як Call of Duty, World of Warcraft і Diablo — влаштували в середу, 28 липня, протест проти сексизму й цькувань у компанії. Перед тим відповідний позов до суду направила влада штату Каліфорнія, де базується компанія.

Про це повідомляє NBC News.

20 липня управління із захисту трудових і житлових прав Каліфорнії (DFEH) оголосило про позов проти Activision Blizzard — одного з найбільших у світі видавців відеоігор, де працюють майже 10 тисяч людей. Відомство два роки розслідувало факти домагань і дискримінації в компанії, де жінки становлять десь 20% від усіх працівників.

Як стверджує DFEH, в Activision Blizzard превалює «пацанська культура», в якій жінки отримують меншу зарплату на тій же посаді, що й чоловіки; чоловіки часто «розпивають алкоголь», вламуються до жіночих вбиралень і «вдаються до непристойних дій щодо своїх колег»; жінкам «постійно доводиться протидіяти небажаним висловлюванням і домаганням сексуального плану з боку колег-чоловіків».

У позові управління проти Activision Blizzard згадуються й кілька особистих історій працівниць компанії. Одну з них начальник-чоловік нібито відмовлявся підвищувати на посаді, тому що «вона може завагітніти й стати мамою». Інша покінчила життя самогубством нібито після того, як колеги-чоловіки не раз домагались її на роботі, зокрема пересилали її оголені фото.

Керівництво Activision Blizzard тоді заявило, що описані в позові DFEH випадки є «викривленою і багато в чому неправдивою характеристикою минулого» компанії, а зараз вона активно протидіє дискримінації й домаганням. Але з цим не погодилися багато нинішніх і колишніх працівників Activision Blizzard. Деякі з них оголосили бойкот: так, приміром, зупинилася робота над World of Warcraft.

Понад дві тисячі працівників студії підписали відкрите звернення до керівництва, в якому закликають посилити боротьбу з дискримінацією й домаганнями на роботі. Низка геймерів також підтримали протест працівників Activision Blizzard. Так, сотні гравців World of Warcraft влаштували «сидячий» протест у грі або відмовилися від підписки на неї.

28 липня сотні працівників Activision Blizzard влаштували протест біля штаб-квартири компанії в Каліфорнії. Вони висунули чотири вимоги: прибрати обов’язкове посередництво під час вирішення спорів про домагання; сприяти різноманіттю, рівності й інклюзії; розкрити дані про зарплати працівників усіх статей та національностей і найняти стороннього аудитора, який би проаналізував дії HR-відділу й керівництва.

Напередодні, 27 липня, керівник Activision Blizzard Боббі Котік визнав, що перша реакція компанії на звинувачення була «несприйнятливою». Він пообіцяв, що студія «розслідуватиме кожну заяву» про сексизм у компанії, всі винні будуть покарані, ігри студії, які звинувачують у сексизмі, усунуть з відкритого доступу, а працівникам дадуть можливість відкрито висловитися з приводу «сфер покращення» в Activision Blizzard.