Правління приватного акціонерного товариства «Національної суспільної телерадіокомпанії України» визначило антикризові заходи у зв'язку з дефіцитом коштів для фінансування мовника.

Правління приватного акціонерного товариства «Національної суспільної телерадіокомпанії України» визначило антикризові заходи у зв'язку з дефіцитом коштів для фінансування мовника.

План антикризових заходів опублікували 24 вересня.

Серед його пунктів — відпустки без збереження зарплати, припинення виплати премій та залучення рекламодавців:

1. Відпустки без збереження зарплати: 10-15 днів для вищого керівництва, 10 днів для керівного складу, 8 днів для некерівного складу центральної дирекції, який не бере участі у виробництві новин та забезпеченні ефірного мовлення.

2. Обмеження прийому на роботу кількістю вакансій, які є станом на 1 жовтня 2018.

3. Припинення виплати премій керівному складу ПАТ «НСТУ» з жовтня 2018.

4. Переговори з контрагентами щодо розстрочки та відтермінування оплати за послуги та матеріали, які отримує суспільне у 2018 році.

5. Внесення змін до внутрішніх документів, які стосуються вживання заходів для залучення рекламодавців. 

Правління мовника також заявило, що неодноразово зверталося до уряду з приводу критичної ситуації через незаконне недофінансування.

«Правління ПАТ «НСТУ» змушене констатувати небажання влади профінансувати суспільне мовлення, що може розглядатись як спосіб фінансового тиску на незалежні ЗМІ», — йдеться у заяві.

21 вересня очільник Суспільного Зурас Аласанія повідомив, що Національна суспільна телерадіокомпанія України перебуває у критичному стані через недофінансування.

21 вересня видання theБабель з посиланням на власні джерела повідомило, що 20 вересня відбулася зустріч керівного складу НТСУ з головою та представниками правління телерадіокомпанії з метою обговорити можливі антикризові заходи.

За інформацією видання, на зустрічі озвучили численні варіанти економії, в тому ж числі відпустки за власний кошт для керівництва та працівників компанії, відключення одного з каналів, введення триденного робочого тижня і повернення в ефір платних привітань.

Андрій Сайчук, генеральний продюсер «Суспільного мовлення» звинуватив видання «theБабель» у викривленні фактів про нараду керівників НСТУ. 

Коментуючи фразу «Андрій Сайчук висунув пропозицію відключити канал UA: Перший» з вищезгаданої публікації, Сайчук пише:

«[Я] казав, що якщо мої аргументи не переконливі і економити будуть на зарплатах виробничої команди і контенті, то краще вже нічого не виробляти, оголосити про страйк і цілодобово транслювати стрім цього страйку — що було б ще більшою економією і, до того ж, сильним ходом в сенсі отримати розголос навколо нашого жорсткого недофінансування. І, так, остання теза була, швидше іронією. В підсумку дехто вирішив, що я закликаю до страйку, а з цієї публікації тепер виходить, що я закриваю канал».

У вересні повідомлялося, що уряд пропонує збільшити фінансування суспільного мовлення у 2,3 рази.

9 липня НСТУ заявила, що Україна вперше не братиме участі в дитячому пісенному конкурсі «Євробачення» через недофінансування суспільного мовника. Пізніше в НСТУ заявили, що проведуть конкурс на Євробачення, однак в режимі онлайн.

 

Поділитись: