УКРАЇНА

Право на отримання субсидії втрачатиметься у разі появи заборгованості за комуналку

5 червня, 2018 18:52
УКРАЇНА/Право на отримання субсидії втрачатиметься у разі появи заборгованості за комуналку
Зберегти
Вигляд
Після монетизації, громадяни, що мають заборгованість зі сплати за комунальні послуги, автоматично позбавлятимуться права на субсидію.

Після монетизації, громадяни, що мають заборгованість зі сплати за комунальні послуги, автоматично позбавлятимуться права на субсидію.

Про це заявив заступник міністра фінансів України Сергій Марченко в інтерв’ю «Укрінформу».

Зокрема, на думку Марченка, після запровадження системи монетизації субсидій (тобто, отримання субсидії у вигляді «живих грошей» безпосередньо домогосподарствами) постане проблема у забезпеченні контролю за рухом коштів.

«Житлово-комунальна сфера налаштована таким чином, що боржників, особливо домогосподарства, не так просто відключити від послуг. Тому основний принцип, який допоможе в цій ситуації — автоматична втрата права на субсидію у разі несплати», — заявив Марченко.

Він також додав, що у разі, якщо субсидіант (отримувач субсидії) хоч раз не сплатить отримані від держави кошти за комунальні послуги, то наступного ж дня втратить право на таку державну допомогу.

Крім цього, заступник міністра фінансів додав, що його відомство підтримує більш жорсткий процес нарахування субсидій. Зокрема, Мінфін хоче боротись з випадками, коли задля отримання субсидії сім'ї формально розділяються, а фактично живуть звичним сімейним укладом.

Нагадаємо, що наприкінці квітня уряд вніс зміни до системи призначення субсидій. Так, з наступного опалювального сезону субсидією не зможуть скористатися ті, хто приховує статки, має великі будинки чи квартири або має тіньову зайнятість.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 5 способів утратити субсидію: як змінюється система надання державної допомоги

Також, у березні в Україні запустили реєстр отримувачів субсидій.

Пов`язані новини