ENRU

Право на отримання субсидії втрачатиметься у разі появи заборгованості за комуналку

Після монетизації, громадяни, що мають заборгованість зі сплати за комунальні послуги, автоматично позбавлятимуться права на субсидію.

Про це заявив заступник міністра фінансів України Сергій Марченко в інтерв’ю «Укрінформу».

Зокрема, на думку Марченка, після запровадження системи монетизації субсидій (тобто, отримання субсидії у вигляді «живих грошей» безпосередньо домогосподарствами) постане проблема у забезпеченні контролю за рухом коштів.

«Житлово-комунальна сфера налаштована таким чином, що боржників, особливо домогосподарства, не так просто відключити від послуг. Тому основний принцип, який допоможе в цій ситуації — автоматична втрата права на субсидію у разі несплати», — заявив Марченко.

Він також додав, що у разі, якщо субсидіант (отримувач субсидії) хоч раз не сплатить отримані від держави кошти за комунальні послуги, то наступного ж дня втратить право на таку державну допомогу.

Крім цього, заступник міністра фінансів додав, що його відомство підтримує більш жорсткий процес нарахування субсидій. Зокрема, Мінфін хоче боротись з випадками, коли задля отримання субсидії сім'ї формально розділяються, а фактично живуть звичним сімейним укладом.

Нагадаємо, що наприкінці квітня уряд вніс зміни до системи призначення субсидій. Так, з наступного опалювального сезону субсидією не зможуть скористатися ті, хто приховує статки, має великі будинки чи квартири або має тіньову зайнятість.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 5 способів утратити субсидію: як змінюється система надання державної допомоги

Також, у березні в Україні запустили реєстр отримувачів субсидій.