Правоохоронці прийшли з обшуками до центрального офісу АРМА та до його працівників
Служба безпеки України проводить обшуки в центральному апараті Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) та у його співробітників.
Про обшуки у будівлі агентства повідомила пресслужба АРМА. Водночас адвокат Масі Найєм зазначає, що слідчі дії спільно проводять Служба безпеки України та Державне бюро розслідувань.
Зокрема, за його словами, обшуки проводяться вдома у тимчасового виконувача обов'язків голови АРМА Віталія Сигидина, заступника голови АРМА Володимира Павленка, а також начальника управління менеджменту активів агентства Вахтанга Бочорішвілі та в чоловіка на ім’я Ігор Король.
В АРМА зазначили, що керівництво та працівники агентства повністю сприяють правоохоронцям, надають всі запитувані документи та необхідну слідству інформацію.
Чому проводять обшуки?
Наразі немає офіційного повідомлення від Служби безпеки України, однак, як зазначають у ЗМІ, це може бути пов'язано зі «справою про зникнення 400 тисяч доларів».
У травні 2020 року Нацполіція вилучила 400 тисяч доларів так званого «общака» у Києві під час розслідування справи щодо злодія в законі Андрія Недзельського («Андрій Львівський» або «Нєдєля») про вбивство його бізнес-партнера.
Оскільки поліція вважає знайдені гроші частиною матеріалів справи, їх арештували та віддали в АРМА ㅡ агентство, яке, серед іншого, формує та веде Єдиний державний реєстр активів, на які накладено арешт у кримінальній справі. Тобто, управляє майном, яке арештували на час розслідування.
Водночас, як виявили ЗМІ, ці кошти вивели з-під арешту за підробленим документами підставних осіб. Як зазначає «Українська правда», офіційні власники арештованих коштів протягом пів року намагались повернути їх. Врешті у грудні 2020-го до АРМА звернувся такий собі Ігор Король, 24-річний уродженець Угорщини з реєстрацією у Києві.
Король раніше не значився власником активів, однак він послався на рішення Печерського райсуду Києва, який нібито скасував арешту та визначив його власником коштів, пише «УП»
Агентство перерахувало йому кошти, а згодом виявилось, що рішення суду ㅡ несправжнє. Тепер офіційні власники коштів висувають претензії до АРМА, а в агентстві кажуть, що не зобов'язані перевіряти рішення суду.
- Поділитися: