Правоохоронці влаштували обшуки та вилучили техніку у ймовірних працівників компанії FAVBET (в Україні працює під маркою «Фаворит спорт») через незаконне проведення азартних ігор та ставок на спорт. У компанії вже заперечили обшуки в офісі та у своїх працівників.

Як повідомили в прокуратурі Києва, група осіб під виглядом випуску і реалізації лотерей «Фаворит спорт» та створення відповідного сайту «фактично проводила незаконну букмекерську діяльність».

«Проведеним за участю спеціаліста оглядом веб-сайтів «favbet.com» та «favorit.com.ua» встановлено, що за допомогою останніх надається доступ до проведення азартних ігор у вигляді ігрових автоматів, покерних карт, віртуальної рулетки та можливості роботи ставки на спортивні події», — йдеться у повідомленні.

Обшуки відбулися в офісному приміщенні та за місцем проживання фігурантів, у ході яких вилучено чорнові записи, комп’ютерну техніку, а також платіжні картки.

У пресслужбі прокуратури Києва hromadske заявили, що особи, в яких проводили обушки, діяли під вивіскою «Фаворит спорт» й «не виключено, що це дійсні працівники установи».

«Ми не можемо сказати, що це якось централізовано проходить, бо є людський фактор, що хтось на місці вирішив скористатися обладнанням, приміщенням, щоб проводити в тому числі незаконні дії — ігри, ставки, які зараз поза законом», — сказала речниця відомства Надія Максимець.

За її словами, поки слідчі не можуть стверджувати, що фігуранти справи є працівниками «Фаворит спорт», бо це має встановити слідство й цим особам мають оголосити підозру. Максимець додала, що обшуки відбулися не в адміністративному офісі, а у приміщенні, де було вилучене обладнання.

У компанії FAVBET заперечили обшуки в компанії й зазначили, що «наземні точки» у них не працюють з грудня. Пізніше в компанії заявили, що розповсюдження цієї інформації є «атакою» через їхню позицію щодо законопроєкту про легалізацію азартних ігор.

«Джерелом дискредитації репутації Favbet стали російські компанії, яких не влаштовують норми ухваленого в першому читанні законопроєкту», — заявили у FAVBET.

Водночас, як передає «AIN.UA», Facebook-бот компанії, який консультує клієнтів, повідомляв 22 січня про обшуки.

Фото:

«AIN.UA»

Обшуки в компанії FAVBET проходили й у 2016 році у справі про нелегальний гральний бізнес та фінансування тероризму.

Ця фірма займається онлайн-беттінгом, дозвіл на який передбачає новий законопроєкт про гральний бізнес — депутати ухвалили його у першому читанні 16 січня.

Нині букмекерські контори в Україні заборонені законом, але низка фірм, яку займаються онлайн-беттінгом, працюють як лотереї. Зокрема у FAVBET заявляли, що компанія працює на основі договору з «Українською національною лотереєю», яка має відповідну ліцензію.

Зазначимо, що законопроєкт про гральний бізнес Рада ухвалила не з першої спроби — 19 грудня на це не вистачило голосів. Це стало приводом для різкої реакції президента Зеленського.

Вже 20 грудня уряд ухвалив рішення, яке забороняє займатися гральним бізнесом під прикриттям державних лотерей, після чого в Україні розпочалася кампанія проти залів ігрових автоматів та іншого нелегального ігрового бізнесу.

Станом на 10 січня було закрито понад 5300 нелегальних гральних закладів, заявив прем'єр Олексій Гончарук.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile