У Генеральній прокуратурі підтвердили про наявність п’яти кримінальних проваджень, в яких фігурують посадовці Федерації футболу України, зокрема її президент Андрій Павелко.

Про це в офіційній відповіді на депутатський запит повідомив перший заступник генерального прокурора України Віталій Касько, передає пресслужба парламентського комітету з питань молоді та спорту.

Так, головне слідче управління Нацполіції розслідує можливе розкрадання бюджетних коштів на суму 270 мільйонів гривень, що були виділені на програму з будівництва футбольних полів зі штучним покриттям у регіонах.

Прокурор також виявив факти можливої розтрати цільових коштів, отриманих федерацією від УЄФА в рамках програми «Хет-Трік», а також маркетингових і спонсорських виплат. Процесуальне керівництво цим розслідуванням здійснює група прокурорів ГПУ.

Також поліція розслідує можливе незаконне заволодіння бюджетними коштами з боку посадовців федерації, «ФФУ Продакшн» та «Спорт Технологія» шляхом завищення цін на товари.

Ще дві справи розслідують детективи НАБУ: про можливе зловживання службовим становищем керівництва федерації, яке призвело до закупівлі полів за завищеними цінами за рахунок державного і місцевого бюджетів, а також про подачу недостовірної інформації при декларуванні народним депутатом та президентом федерації Андрієм Павелком.

Нагадаємо, у листопаді 2018 року «Наші гроші з Денисом Бігусом» у своєму розслідуванні повідомили, що голова ФФУ Павелко не задекларував 20 млн грн, витрачених на громадянську дружину.

Крім того, у травні 2018 року Bihus.Info оприлюднили розслідування, у якому йшлося, що Федерація футболу України з ініціативи Павелка за кошти УЄФА побудувала комерційний завод із виробництва штучного покриття для футбольних полів. Як йшлося в розслідуванні, кошти УЄФА призначались не для будівництва заводу, а для покриття полів.

У червні 2018 Національне антикорупційне бюро розпочало розслідування щодо президента Федерації футболу України Андрія Павелка та ще кількох держслужбовців.

Також, у розслідуванні програми «Схеми» з бюджету ФФУ вивели понад 1 мільйон доларів в офшорну компанію, зареєстровану в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Поділитись: