Головне управління Національної поліції в анексованому Криму та Севастополі розпочало кримінальне провадження через обшуки російських силовиків у кримських татар у двох районах півострова, а також у Судаку.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури Криму.

Справу відкрили за ч. 2 ст. 162 (порушення недоторканності житла) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.

Що сталося?

У Нижньогірському й Совєтському районах анексованого Криму, а також у Судаку 31 серпня російські силовики влаштували обшуки в будинках кримських татар. Зокрема, провели обшук у будинку журналіста «Кримської солідарності», кореспондента «Грани.ру» Айдера Кадирова. Його самого після обшуку повезли у ФСБ Сімферополя.

У домі на момент обшуку перебувала також його дружина і четверо дітей. Молодшому 2,5 місяці, його передали бабусі, яка чекала на вулиці. Проводити «слідчі дії» силовики приїхали на двох машинах моделі «Газель» без розпізнавальних знаків.

Крім того, в Совєтському районі силовики прийшли з обшуками в будинок Енвера Топчі, а в селищі Сонячна Долина — у дім Айдера Аблякімова, який працює в МНС.

У самому Судаку з обшуком прийшли у домівку активіста Умерова Рідвана. До будинку під'їхали три машини, включно з автозаком зі співробітниками «ОМОНу».

Як живеться кримським татарам у Криму?

Важко, адже обшукують їхні домівки силовики регулярно. В останнє — 7 липня, тоді силовики затримали шістьох кримських татар: Еміля Зіядінова, Сейрана Хайретдінова, Ісмета Ібрагімова, Аліма Суф'янова, Олександр Сізікова та Вадима Бектемірова. Причини цих затримань наразі невідомі.

Посольство США висловило стурбованість обшуками та затриманням кримських татар й наголосило, що Росія не має права переслідувати й затримувати українців на українській землі.

Водночас прокуратура Криму відкрила кримінальну справу за ч. 2 ст. 162 (порушення недоторканності житла) Кримінального кодексу.

Поділитись: