Головне управління Національної поліції в анексованому Криму та Севастополі розпочало кримінальне провадження через обшуки російських силовиків у кримських татар у чотирьох районах півострова.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури Криму.

Справу відкрили за ч. 2 ст. 162 (порушення недоторканності житла) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.

«Встановлено, що сьогодні, 7 липня 2020 року, представники окупаційних "правоохоронних органів" із 4:00 ранку провели 7 одночасних незаконних обшуків, таким чином порушили недоторканість житла кримських татар на тимчасово окупованій території АР Крим», — зазначає прокуратура.

Там додають, що після обшуків шістьох громадян України вивезли так звані «правоохоронці» в невідомому напрямку: «У разі підтвердження інформації про їх затримання діям "силовиків" буде надана відповідна правова оцінка».

7 липня в анексованому Криму російські силовики прийшли з обшуками у помешканнях кримських татар. Обшуки почалися з 4 ранку одночасно в чотирьох районах Криму.

За підсумками обшуків силовики затримали шістьох кримських татар: Еміля Зіядінова, Сейрана Хайретдінова, Ісмета Ібрагімова, Аліма Суф'янова, Олександр Сізікова та Вадима Бектемірова. Причини цих затримань наразі невідомі.

Посольство США висловило стурбованість обшуками та затриманням кримських татар й наголосило, що Росія не має права переслідувати й затримувати українців на українській землі.

Поділитись: