Європейський Союз засудив нещодавнє затримання кримських татар на окупованому півострові та закликав Росію припинити тиск на кримськотатарський народ.

Про це йдеться у заяві офіційного представника зовнішньополітичної служби ЄС Петера Стано.

Затримання кримських татар назвали політично вмотивованим, оскільки їх провели за російським законодавством та російськими силовиками на українській території. У ЄС наголосили, що такі дії незаконні, згідно з міжнародним правом.

«Європейський Союз не визнає виконання російського законодавства в Криму та місті Севастополі та очікує, що всіх незаконно затриманих українців звільнять без зволікань», — йдеться у заяві.

Також ЄС закликає Росію гарантувати міжнародні стандарти прав людини, а саме — допускати міжнародних правозахисників на всю територію України, включно з Кримом та Севастополем.

Крім того, в організації вкотре нагадали, що вони підтримують незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Нагадаємо, 7 липня в анексованому Криму російські силовики прийшли з обшуками у помешканнях кримських татар. У результаті силовики затримали шістьох кримських татар: Еміля Зіядінова, Сейрана Хайретдінова, Ісмета Ібрагімова, Аліма Суф'янова, Олександр Сізікова та Вадима Бектемірова. Причини цих затримань наразі невідомі.

Посольство США висловило стурбованість обшуками та затриманням кримських татар й наголосило, що Росія не має права переслідувати й затримувати українців на українській землі.

Водночас прокуратура Криму відкрила кримінальну справу за ч. 2 ст. 162 (порушення недоторканності житла) Кримінального кодексу.

Поділитись: