Поліція Київської області вручила двом людям підозри у причетності до підпалів у Чорнобильській зоні відчуження, де пожежі гасили 10 днів.

Про це в ефірі hromadske повідомив речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко.

«Двом особам повідомили про підозру в тому, що вони причетні до підпалів у зоні відчуження, що на думку слідства могло спричинити такі масштабні пожежі. Слідство триває. Вони не затримані», — пояснив речник.

Один із підозрюваних — місцевий житель села Рагівка на кордоні Житомирської та Київської областей. За словами речника, поліція продовжує шукати й інших імовірних причетних. Шевченко зазначив, що поки є припущення, що у зоні відчуження могла діяти група осіб.

«Є декілька ознак, що могли бути інші особи, які проникли в зону відчуження. Поліцією вивчаються причини таких масштабних пожеж та не поодиноких осередків загоряння. Ця пожежа була незвичайна тим, що було декілька осередків у багатьох місцях. Поки це припущення, що могла діяти група осіб», — сказав Шевченко.

Крім того, підозрювані пояснюють, що вони підпалювали ненавмисно, з побутових причин, каже речник.

Нагадаємо, від 4 квітня рятувальники гасили лісові пожежі у зоні відчуження Чорнобильської АЕС на площі 20 гектарів. Відтак 14 квітня вдалося загасити відкритий вогонь, а рятувальникам знадобиться ще кілька днів, щоб догасити тління.

У Міністерстві внутрішніх справ запевняли, що пожежа у Чорнобильській зоні не загрожує сховищам ядерних відходів, а для паніки немає причин.

Президент Володимир Зеленський вперше публічно відреагував на ситуацію довкола Чорнобильської зони лише на 10-й день пожеж.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: