У Міністерстві внутрішніх справ переконують, що пожежа у Чорнобильській зоні не загрожує сховищам ядерних відходів, а для паніки немає причин.

Про це написав заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Він переконує, що одне зі сховищ відпрацьованого ядерного палива ХОЯТ-2 взагалі не заповнене ним. Інше (ХОЯТ-1) — перебуває на території Чорнобильської АЕС, і там нині повністю безпечно, а будь-яке займання — неможливе.

«Сховище відпрацьованих ядерних відходів «Підлісний» також розташоване в безпечному щодо лісових пожеж місці та також є конструкцією, яка не може згоріти. Навколо сховища ліс був спеціально вирубаний, аби запобігти пожежам. До зелених насаджень відстань у понад 100 метрів», — запевняє Геращенко.

Він додав, що пожежа, яка рухалася в сторону сховища «Підлісний», була ліквідована далеко від нього ще вранці 13 квітня.

Також, за словами заступника міністра, рівень радіації, як у Чорнобильській зоні, так і за її межами, в нормі.

«Навіщо я це пишу і публікую фото сховища ядерного палива? Для того, щоб хоч на трохи, але стало менше паніки, істерики та фейків навколо пожежі в Чорнобильській зоні відчуження», — написав Геращенко і додав, що рятувальники продовжують працювати у надзвичайно важких умовах з використанням авіації.

Зазначимо, станом на 17:00 13 квітня в ДСНС повідомляли, що пожежу вдалося ліквідувати на території Котовського лісництва. Водночас продовжується гасіння пожеж на території Корогодського, Денисовецького, Дитятського та Паришівського лісництв.

Раніше директор Chornobyl Tour і Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослав Ємельяненко заявляв, що пожежа у Чорнобильській зоні відчуження, яку намагаються загасити вже десятий день, наближається до Прип'яті.

«Ситуація критична. Зона палає. Місцева влада звітує, що все під контролем, але насправді вогонь стрімко захоплює нові території. Зараз вогонь дістався Прип’яті та знаходиться у двох кілометрах навпростець від сховищ радіоактивних відходів «Підлісний», де розташовані найбільш високоактивні радіаційні відходи всієї Чорнобильської зони, та від самої ЧАЕС», — наголосив він.

Нагадаємо, 4 квітня повідомлялося, що у зоні відчуження Чорнобильської АЕС виникла верхова лісова пожежа на площі 20 гектарів, рятувальники направили на допомогу вогнеборцям авіацію. Гасінню заважав підвищений радіаційний фон.

Згодом у Державному агентстві з управління зоною відчуження повідомили про нормалізацію радіаційного фону.

6 квітня у поліції Київщини повідомили, що затримали 27-річного жителя села Рагівка, який спричинив пожежу в Чорнобильській зоні. 8 квітня йому оголосили підозру через підпал.

Він розповів, що підпалив сміття та траву у трьох місцях задля забави. А після цього вітер розніс вогонь далі, й він вже не зміг впоратися та загасити багаття.

Поділитись: