За період дії карантинних заходів кіберфахівці Служби безпеки заблокували понад 2,3 тисячі інтернет-спільнот, які поширювали фейки, із загальною аудиторією у понад 980 тисяч користувачів.

Про це повідомили у пресцентрі СБУ.

Там зазначили, що викрили 323 інтернет-агітаторів, які поширювали різноманітні фейки про епідемію COVID-19, а 16 з них діяли за завданням російської сторони.

«Наразі триває зростання активності спецслужб країни-агресора та керованих ними агентурних мереж. Вони намагаються використати будь-які інформаційні приводи для створення хаосу та паніки», — інформують у СБУ.

Зокрема, за вказівкою кураторів, агітатори розповсюджували фейкові новини про святкування Дня перемоги, вимушені карантинні обмеження та інші заходи, пов’язані із дотриманням правил захисту від розповсюдження коронавірусної інфекції.

Стосовно цих 16 агітаторів СБУ розпочала кримінальні провадження за дії, що спрямовані на посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу чи захоплення державної влади. Слідчі дії тривають, вирішують питання про оголошення їм підозри за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).

Інформацію щодо виявлених 307 агітаторів СБУ спрямувала до Національної поліції, з них 134 людей вже притягнули до адміністративної відповідальності за поширення неправдивих чуток, які можуть викликати паніку або порушення громадського порядку.

Служба безпеки закликає інтернет-користувачів бути пильними та приділяти особливу увагу безпеці в інтернеті, довіряти лише інформації з офіційних джерел. 

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: