Водій автомобіля, від наїзду якого загинув Сергій Дідич, Леонід Бібік
Фото:

Архів Громадського

Поліція за клопотанням прокуратури затримала раніше звільненого за законом про амністію Леоніда Бібіка — активіста Майдану, обвинуваченого у збитті на смерть 18 лютого 2014 року «свободівця» Сергія Дідича.

Про це Громадському повідомили у ГПУ.

Суд над Леонідом Бібіком тривав з 2015 року. У 2016 році він був звільнений за законом про амністію. За скаргою потерпілих Апеляційний суд скасував таке рішення і повернув справу до суду першої інстанції. До травня 2018 року Бібік відвідував засідання, згодом попросив змінити захисника і зник. У серпні минулого року прокуратура клопотала про примусовий привід чоловіка, суд дав дозвіл, однак впродовж 6 місяців правоохоронцям не вдалось знайти чоловіка. Його оголосили у розшук. За місцем реєстрації Бібіка сказали, що він виїхав у невідомому напрямку. У березні 2019 року суд дав повторний дозвіл на затримання та привід Леоніда Бібіка, його розшукали в Одеській області, де він працював на будівництві і сказав, що втратив документи й не знав, що його шукають. 

25 липня Бібіка затримали та привезли до Печерського суду для обрання запобіжного заходу. Втім, через завантаженість судді засідання перенесли на 30 липня на 14:00. Це означає, що о 2 ночі чоловік вийде на волю. Прокурор відділу ГПУ Тетяна Сєргєєва зазначила, що наразі вони не в силі щось змінити, а сам Бібік розписався в повідомленні про інформування щодо наступного засідання та обіцяв з‘явитися. 

Прокуратура клопотатиме про арешт Бібіка на два місяці.

Нагадаємо,18 лютого 2014-го, Леонід Бібік знаходився біля Маріїнського парку. Намагаючись вирватися з оточення силовиків, він побачив кинутий із відчиненими дверима «ГАЗ» та вирішив сісти за кермо, щоби «прорвати стрій ВВ, «Беркуту» і виїхати на Інститутську». Уже на зворотному шляху, у Кріпосному провулку, він збив «беркутівця», який дістав перелом ноги, а за ним — активіста Сергія Дідича, на смерть. 

У березні 2016 року суддя Печерського районного суду Києва Світлана Шапутько звільнила від відповідальності Леоніда Бібіка, який 18 лютого 2014 року збив на смерть активіста Євромайдану Сергія Дідича, посилаючись на закон «Про недопущення переслідування і покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань».

Поділитись: