УКРАЇНА

Правоохоронці провели обшуки на підприємствах Фірташа

20 березня, 2018 12:53
УКРАЇНА/Правоохоронці провели обшуки на підприємствах Фірташа
Зберегти
Вигляд
Генеральна прокуратура провела обшуки на підприємствах українського олігарха Дмитра Фірташа у справі про несплату податків на суму 500 мільйонів гривень.

Генеральна прокуратура провела обшуки на підприємствах українського олігарха Дмитра Фірташа у справі про несплату податків на суму 500 мільйонів гривень.

Про це повідомила у Facebook речниця ГПУ Лариса Сарган.

Обшуки проводяться на підприємствах, що входять до групи компаній «Group DF», а саме ПрАТ «Сєвєродонецьке об'єднання АЗОТ», ПАТ «АЗОТ», ПАТ «РІВНЕАЗОТ», ДП «ХІМІК» ПАТ «АЗОТ».

Представники ГПУ разом з представниками Нацполіції розслідують кримінальне провадження за фактами ухилення від сплати податків за допомогою використання страхових компаній.

«З метою виводу коштів у тіньовий сектор економіки, протягом 2015-2017 років між вищезазначеними підприємствами та страховими компаніями, що входять в бізнес-групу «Group DF», укладено договори страхування, на підставі яких страховим компаніям перераховано фіктивні страхові внески. Тобто, застраховано завідома непотрібні страхові випадки, які фактично не настали і не мали настати, про що достовірно було відомо членам злочинного угруповання», — заявляє Сарган.

Водночас отримані внаслідок злочинної діяльності кошти направлялися підприємствам групи Фірташа, уникаючи сплати податків. Орієнтовний розмір несплачених податків становить 500 мільйонів гривень.

Раніше повідомлялося, що в Австрії відтермінували екстрадицію Дмитра Фірташа до США.

23 лютого, земельний суд Відня, розглянувши запит Іспанії про екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа, прийняв рішення звільнити його без внесення додаткової застави.

Також, Іспанія оголосила Фірташа в міжнародний розшук у справі про відмивання грошей.

22 серпня 2017-го прокуратура заявила про викриття схем розкрадання коштів компаніями Фірташа в Україні.

Пов`язані новини