Румунська православна церква просить Православну церкву України надати гарантії прав і свобод румуномовних церковних громад на Буковині, які наразі перебувають у віданні Української православної церкви Московського патріархату.

За інформацією Румунської патріархії, в Україні нараховується 127 румунських православних парафій, найбільше з яких знаходсять на півночі Буковини.

Так, у Румунії вважають, що необхідно провести реальні консультації з цими румунськими громадами, оскільки вони стурбовані збереженням своєї етнічної та мовної ідентичності. Після завершення таких консультацій Синод висловить свою офіційну позицію щодо визнання ПЦУ.

У Румунській патріархії хочуть отримати письмові запевнення від церковних і державних органів України, що етнічна і мовна ідентичність румунів буде поважатися, а також, що вони матимуть змогу об'єднатися в румунський православний вікаріат у складі ПЦУ і розвивати духовні стосунки з Румунським патріархатом.

Синодом також було відзначено, що український православний вікаріат діє в Румунії з 1990 року.

Нагадаємо, представники Православної церкви України на Буковині повідомили, що при переході церковних громад національних меншин до єдиної української церкви, їм збережуть мову богослужіння, до якої вони звикли.

Так, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України.

6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав предстоятелю новоствореної Православної церкви України Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.

7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

Поділитись: