Православна церква Румунії засудила плакати, на яких лікарів та медсестер зобразили як святих. У церкві вважають, що це богохульство та образа християнської іконографії.

Про це повідомляє Reuters.

У рамках загальноєвропейської кампанії «Дякую лікарям» у Бухаресті з'явилися плакати румунської дизайнерки Ванди Хутіра. Вона зобразила медиків, наче героїв коміксів та святих одночасно.

Втім, церква вважає, що ці плакати «просувають антиутопічне бачення ситуації» і звинуватила їхню авторку в «неправильному поводженні» з іконографією.

«Це не лише богохульний вчинок, а й образа дуже почесної професії лікарів. Вони, як і всі ми, не вважають себе святими чи рятівниками та не вимагають публічного культу», — заявив речник Румунської православної церкви Василе Банеску.

Міська влада столиці Румунії попросила рекламні агентства замінити плакати з лікарями на такі, що шануватимуть медиків та не ображатимуть почуття вірян. Водночас рекламні зображення не потрібно затверджувати в мерії.

Рекламна компанія McCann Romania, що розмістила постери, заявила, що зображення були сміливим художнім вибором авторки і він не стосується релігії чи політики.

«Це жест вдячності лікарям», — наголосили в агентстві.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: