Правозахисні та медійні організації виступили проти «непрозорого» блокування сайтів з російською пропагандою після пропозиції СБУ заблокувати ще 100 сайтів в Україні, які «пропагують російську ідеологію».

Відповідну заяву оприлюднили на «Платформі прав людини» 13 лютого.

У заяві йдеться, що восени 2018 представники Коаліції «За вільний інтернет» намагалися дізнатися, за якими критеріями сайти потрапляють до списків заблокованих. Утім як СБУ, так і Рада національної безпеки і оборони відмовилася надати таку інформацію.

Також ініціатори заяви додають, що блокування сайтів як спосіб протидії російській пропаганді — сумнівно ефективний.

Такі «непрозорі» обмеження підписанти називають порушенням українського законодавства та міжнародних договорів.

Заяву підписали 5 представників Коаліції «За вільний Інтернет» та 7 представників правозахисних та медійних організацій.

11 лютого стало відомо, що Служба безпеки України запропонувала заблокувати ще 100 сайтів, які «пропагують російську ідеологію».

Коаліцію «За вільний Інтернет» створили у травні 2018 року. Як зазначає сама організація, її заснували у відповідь на спроби влади «обмежувати інтернет, блокувати сайти та регулювати Інтернет без врахування принципу верховенства права». До неї входять «Платформа прав людини», «Лабораторія цифрової безпеки», «Центр інформації про права людини», «Кримська правозахисна група», «Представництво Freedom House в Україні» та Микола Костинян.

Нагадаємо, 16 травня президент Петро Порошенко підписав указ про нові санкції Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року, які передбачають, зокрема, блокування доступу до соцмереж «ВКонтакте » і «Однокласники»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без контакту: рік забороні російських соцмереж в Україні

Поділитись: