Маргарита Бондар
Фото:

Український кризовий медіацентр

Правозахисниця, журналістка з російським громадянством Маргарита Бондар заявила, що її 21 березня затримували та допитували працівники Служби безпеки України. У службі це заперечили та вказали, що це був інший правоохоронний орган.

Спершу Бондар заявила, що в її квартиру намагалися потрапити працівники Міграційної служби, утім 26 березня повідомила Громадському, що це були працівники СБУ. Водночас дівчина вказала, що не розгледіла представлені працівниками документи.

За словами правозахисниці, її вивезли з квартири та розпитували про редакцію та шляхи фінансування сайту «Спільне», на який вона нині дописує.

Бондар додає, що в її біографії є «темні сторінки», а саме робота на пропагандистському сайті Украина.ру. Вона зазначила, що дописувала на нього, бо потребувала грошей — «російські пропагандисти платять добре».

Правозахисниця вказала, що силовики їй казали: «Або ми тебе саджаємо або вивозимо за кордон» (тобто в Росію, адже Бондар має російське громадянство).

«Я злякалася, мені дуже страшно, я не хочу, щоб мене депортували», — сказала дівчина.

Речниця Служби безпеки Олена Гітлянська заперечила Громадському причетність служби до затримання та вивезення правозахисниці, зазначивши, що «СБУ діє лише в межах законодавства». Та додала, що це зробив «інший правоохоронний орган», утім відмовилася називати, який саме.

Речниця вказала, що СБУ рекомендувала «іншій службі» скоротити час перебування Бондар в Україні, з огляду на її «антиукраїнську діяльність».

Правозахисниця Бондар додала, що планує відмовитися від російського громадянства.

Маргарита Бондар досліджує правопорушення проти нацменшин. На початку березня Бондар представила звіт про порушення прав представників національних меншин у 2018 році.

На сайті «Спільне» можна знайти її матеріали про ромів в Україні, неонацизм в Україні та Росії, тощо.

Поділитись: