Через нездатність поліції захистити журналістів та неефективність розслідувань вартість замаху на журналіста в Україні становить кілька сотень або тисяч доларів.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському сказала голова правління центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик.

«Очевидно, відповідальність несуть правоохоронні органи, які з одного боку не надають журналістам охорони у випадку коли є реальна загроза. З іншого боку, вони не розслідують ефективно напади на журналістів і громадських активістів. Ця безкарність розв’язує руки нападникам і замовникам», — відповіла вона на питання, хто несе відповідальність за те, що Комаров був незахищений вже після того, як повідомив поліцію, що на нього був замах.

«Для них (замовників — ред.) здійснити напад на журналістів — це дуже мала ціна, яка вимірюється кількома сотнями або тисячами доларів», — сказала Печончик.

«Навіть сьогодні ми бачили, що поліція оприлюднила, вже після того, як журналіст помер, фоторобот ймовірного нападника. Дуже дивно чому це відбулося тільки через півтора місяці після нападу і саме в той день, коли журналіст вже помер», — зазначила правозахисниця.

20 червня у Черкасах помер журналіст Вадим Комаров: він був у комі понад 46 днів після того, як 4 травня в центрі Черкас його побили невідомі. Тоді журналіста госпіталізували у тяжкому стані. Пізніше він впав у кому з якої не вийшов. Поліція перекваліфікувала справу про напад на журналіста на «умисне вбивство».

Поділитись: