Полонений правозахисник Максим Буткевич отримав спеціальну відзнаку імені Анни Франк

Правозахисник Максим Буткевич став лавреатом спеціальної відзнаки імені Анни Франк «за свою діяльність у захисті прав людини та боротьбі з такими несправедливостями, як ксенофобія та расизм».
Про це йдеться на сайті посольства Нідерландів у США, яке вручає нагороду.
Замість Максима Буткевича, якого наразі утримують у російському полоні, нагороду отримав його батько Олександр.
Під час отримання нагороди Олександр Буткевич розповів, що перед тим, як потрапити в полон, його син сказав: «Війна — це травма, трагедія, нещастя, вона робить людей жорстокими. Сподіваюся, вона не зробить нас настільки жорстокими, що ми поставимо права людини на друге чи третє місце. Ми ведемо війну саме для того, щоб зберегти можливість втілювати ті цінності, які ми відстоюємо, які відрізняють нас від агресора».
Хто такий Буткевич і за що його утримують росіяни?
Максим Буткевич — український правозахисник і журналіст. У березні 2022 року він вступив до лав Збройних сил України.
У березні 2023 року «суд» на окупованих територіях Донеччини та Луганщини «засудив» Максима Буткевича до 13 років колонії суворого режиму за нібито обстріл під'їзду житлового будинку в Сєвєродонецьку та поранення двох цивільних.
МЗС України наголосило, що весь судовий процес є фейковим і був зрежисований у росії, щоб легалізувати політичну розправу над українськими громадянами. Оголошені «вироки» щодо Буткевича та інших військовополонених є незаконними та нікчемними, наголосило міністерство.
Більше про нагороду імені Анни Франк
Нагороду заснували на честь Анни Франк — 15-річної єврейської дівчинки, яка померла від тифу в нацистському концтаборі. Її історія стала відомою на весь світ після публікації її щоденника. Її записи є найвідомішою розповіддю про життя євреїв під час війни.
Нагороду щорічно вручає Посольство Нідерландів у США. На сайті посольства вказано, що її присуджують за «роботу, спрямовану на боротьбу з нетерпимістю, антисемітизмом, расизмом або дискримінацією» і відстоювання «свободи та рівних прав з метою сприяння ефективному функціонуванню відкритої, плюралістичної та демократичної організації суспільства».
- Поділитися: