Правозахисники із 9 країн вимагають виключити росію з Ради ООН із прав людини

Правозахисники з України, Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Хорватії, Грузії, Норвегії, Польщі та Сербії закликають Генасамблею ООН виключити росію з Ради ООН із прав людини.

Про це йдеться у відкритій заяві, повідомляє український Центр прав людини ZMINA. Під заявою залишили підписи уже майже чотири десятки організацій.

Правозахисники наголошують, що дії росії в Україні є частиною широкої та тривалої боротьби російської влади проти дотримання прав людини та правозахисників, а російський вплив у всьому регіоні перешкоджає демократичним перетворенням.

«У росії правозахисники та організації, які агітують за вільні та чесні вибори, дотримання прав жінок і прав релігійних, етнічних, сексуальних і гендерних меншин, а також ті, хто бореться з корупцією та погіршенням стану навколишнього середовища, стикаються з найбільшою загрозою з боку влади», — йдеться також в заяві.

Виключення росії

Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну із закликом виключити рф з Ради ООН з прав людини виступили США та Велика Британія.

5 квітня на засіданні Радбезу ООН постпред США при Організації Лінда Томас-Грінфілд вказала, що рф «не має посідати авторитетне місце в органі, єдиною метою якого є дотримання прав людини», та додала — російське членство є не тільки виявом найвищого ступеня лицемірства, а й створює небезпеку, адже країна використовує Раду як платформу для брехливої пропаганди.

Голосування щодо виключення Росії з Ради з прав людини ООН може відбутися вже цього тижня. Для цього необхідна підтримка двох третин зі 193 членів Генеральної асамблеї.